تعمیرات یو پی اس

آلارم ها و صداها در یو پی اس هر کدام معنا و مفهومی دارند که توجه به آن برای تعمیر یو پی اس قطعا ضروری است. زیرا توجه به این آلارم ها و هشدارهای صوتی و رسیدگی به آن شما را در داشتن یو پی اسی با کیفیت بالا یاری خواهد کرد.

آلارم های یو پی اس به چند دسته تقیسیم می شوند که بعضی از آنها جای هیچ نگرانی ندارند و عملکرد طبیعی یو پی اس شما هستند. چون یو پی اس ها دوست دارند که با شما صحبت کنند تا شما را از وضعیت خودشون بهتر آگاه کنند. ابتدا زبان نشان گر دیداری و بعد زبان نشانگر های شنیداری را با شما آموزش می دهیم.

فراموش نکنید که قبل از خواندن این مطلب لازمه که مطلب آموزش عیب یابی یو پی اس در چند مرحله ساده را خوانده باشید.

جهت سرویس یو پی اس و تعمیر یو پی اس با شماره ی 02188810431 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان یو پی اس شما را بررسی کنند.

استابلایزر چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد

نشانگرهای دیداری (معمولاًLED )

معنا و مفهوم آلارم ها در یو پی اس

این نشانگر همون ال ای دی نصب شده روی یو پی اس هستند که در یو پی اس های قدیمی کمتر شاهد اونا هستیم. این نشانگر وقتی روشن میشه که موارد زیر در حال رخ دادن باشه.

INVERTER : یک LED است که وقتی اینورتر کارمیکند، روشن است. دراینحالت LED مربوط به Bypass خاموش میباشد.

خطای عمومی :  وقتی خطایی درکار یو پی اس پیش می آید روشن میشود. دربیشتر ups ها LED ی مربوط به خطا درترکیبی با LED های دیگرروشن میشود. شما باید درهرحالت خطای پیش آمده، به دفترچه راهنما مراجعه کنید تا معنای نشانگرهای روشن رابفهمید.

  بهترین یو پی اس های سال 2019 معرفی شده اند

نشانگرفرعی (BY PASS) : یک LED است که وقتی دستگاه درحالت Bypass عمل میکند روشن است. برای یک standby ups یا Line-interactive ups ، این چراغ درحالت عادی کار ups، روشن است.

اضافه بار :این نشانگر درحالتی روشن است که شما وسایلی بیش از آنچه که ups توانایی راه اندازی آنها را دارد به آن وصل کرده باشید. دراینحالت شما یا باید قدرت یو پی اس را افزایش دهید یا باید ازبارآن کم کنید. برخی از یو پی اس ها هم بطورتقریبی نشان میدهند چه درصدی از ماکزیمم بارمجاز، به یو پی اس وصل است. این خاصیت زمانی استفاده میشود که بخواهیم وسایل دیگری را به ups وصل کنیم که با توجه به وضعیت نشانگرها میتونیم مقدار اون بار را تخمین بزنیم.

اگر نیاز به سرویس و نگهداری یو پی اس دارید کلیک کنید.

وضعیت باتری : بسیاری از یو پی اس های بزرگ و گران دارای ردیفی از LED ها میباشند که نمایانگر میزان شارژ باتری هستند. مثلاً بعضی مدلها دارای یک نوار عمودی شامل ۵ نشانگر LED میباشد که وقتی تمامی آنها روشن است یعنی شارژ باتری کامل است و زمانی که ۴ عدد از آنها روشن است یعنی باتری ۸۰% شارژ دارد. این خاصیت، برای زمانی که برق به مدت طولانی قطع است مفید میباشد. اگه یو پی اس شما در این حالت خیلی زود شروع به چشمک زدن میکند با خواندن این مطلب می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید.

نکته ی مهم: بعضی از یوپی اس ها نوار ال ای دی را به صورت ریل های متقاطع یا الگوهای مثل خیمه و چادر در نظر می گیرند تا در صورتی که دستگاه بعد از قطع برق در اثر ضعیف باتری، باتری خاموش شد، متوجه بشویم. در این شرایط باید دفترچه راهنما را مشاهده کنیم، بر روی پانل دستگاه هر گونه چشمک زدن ال ای دی یا روشن شدن در دفترچه راهنما بیان نشده و این امکان وجود دارد که چراغ نشانگر یو پی اس شما دچار مشکل شده است.

  دستورالعمل نگهداری یو پی اس-قسمت اول

اگر می خواهید که همیشه یو پی اسی سرحال و قوی داشته باشید یک چک لیست جهانی وجود داره که بادنبال کردن این چک لیست مدت ها یو پی اس سالمی خواهید داشت. چک لیست نگهداری یو پی اس

در ادامه به نشان گرهای شنیداری می پردازیم.

نشانگرهای شنیداری:

به این نشانگر ها “آلارم” نیز میگویند که مشکلات پیش آمده یوپی اس را هم به شما اعلام میکند.  تعداد دقیق و نوع این نشانگرها برای مدلهای مختلف UPS متفاوت است. اما در بعضی موارد نیز باهم مشترک هستند. هر چه یو پی اس شما جدیدتر باشه تعداد بیشتری از هر نوع نشانگر را شامل می شود. همیشه دفترچه راهنمای دستگاه را برای جزئیات بیشتر مطالعه کنید.

اگر یو پی اس شما APC می باشد ما در مطلب نشانگر وضعیت هشدار در یو پی اس APC با جزئیات بیشتر به این مدل پرداختیم.

چه موقع ما صدای آلارم یو پی اس رو می شنویم؟

  • وصل یو پی اس توسط برق شهری
  • قطع برق شهری از باتری و فعال شدن یو پی اس توسط باتری

خطا در یو پی اس 

  •  افزایش بارهای متصله
  • تمام شدن شارژ باتری یو پی اس
  • فعال شدن SHOTDOWN کنترلی

 

عملکرد دستگاههشدار صوتی
مد بای پسصدای(BIB) در هر10 ثانیه
حالت خطاصدای(BIB) به طور مداوم
اضافه بارصدای(BIB 2 )بار در هر ثانیه
مد باتریصدای(BIB) هر 4 ثانیه
شارژ کم باتریصدای(BIB) هر ثانیه

تعمیرات برد الکترونیکی یو پی اس

طریقه ی خاموش کردن صدای هشدار یو پی اس:

طریقه ی خاموش کردن الارم خطای یو پی اس به این صورت است که باید  دکمه Mute را حداقل به مدت 0.5 ثانیه فشار دهید. با انجام دوباره ی این کار الارم خطا دوباره فعال می شود.

  تعمیر یو پی اس آلجا

رفع عیب یوپی اس زمان روشن شدن آلارم هشدار:

1) زمانی که آلارم اعلام خطا یکبار در هر ثانیه به صدا در آید و LED اعلام خطا بصورت چشمک زن در آید، کاربران می توانند کدهای خطا بر روی پنل LCD را مشاهده کنند. برای رفع عیب خطاها به دفترچه راهنمای یو پی اس مربوطه مراجعه گردد.

یو پی اس ها دستگاه هایبسیار حساسی هستند. فراموش نکنید که بهترین مکان را برای نصب آنها انتخاب کنید.برای اطلاع بیشتر می توانید مطلب مکان مناسب برای نصب یو پی اس را مطالعه نمایید.

بعداز وقوع خطا تجهیزات متصل به دستگاه یو پی اس، سطح بارها، بخش تهویه محیط و فن تهویه، سیم بندی دستگاه و برق شهری و باتری ها چک گردند. قبل از حل مشکل دستگاه یو پی اس مطلقا روشن نگردد. در صورت حل نشدن مشکل با فروشنده یو پی اس یا تعمیر کار یو پی اس تماس حاصل گردد.

3) در مواقع اضطراری برای جلوگیری از خطر، لطفا تمامی اتصالات از برق شهری، باتری های خارجی و خروجی های یو پی اس قطع گردند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. بحث یو پی اس ها و عیب یابی آن ها بحث پیچیده ای است. ما و همکاران در تلاش هستیم که از مدل های مختلف یو پی اس و انواع آلارم های آن ها مطالب بیشتری تهیه و در سایت آذران یو پی اس قرار دهیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!