معنا و مفهوم الارم ها در یو پی اس

معنا و مفهوم الارم ها در یو پی اس

آلارم ها و صداها در یو پی اس هر کدام معنا ومفهومی دارند که باید به آن ها توجه کرد. یو پی اس ها وظیفه ی تامین برق مورد نیاز سیستم  و محافظت از آن را دارند از این رو دانستن معنای الارم های یو پی اس بسیار اهمیت می یابد.آن را بررسی کرد و این خطاها از طریق آلارمها مشخص میشود. میزان برق دهی یو پی اس به کامپیوتر بستگی به کیفیت یو پی اس و دستگاه های متصل دارد از این توجه به این آلارم ها و هشدارهای صوتی و رسیدگی به آن شما را در داشتن یو پی اسی با کیفیت بالا یاری خواهد کرد.تعمیر یو پی اس

مراحلی که یو پی اس در حال کار کردن است شامل آلارم و صدای منحصر به فردی می باشد که با یکدیگر متفاوت هستند.

مراحلی مانند وصل یو پی اس توسط برق شهری،  قطع برق شهری از باتری و فعال شدن یو پی اس توسط باتری ،خطا در یو پی اس، افزایش بارهای متصله و تمام شدن شارژ باتری یو پی اس و فعال شدن SHOTDOWN کنترلی هر کدام صدای ویژه ی خود را داشته و وضعیت خود را بع کاربران هشدار می دهد.

در هر یک از مراحل بالا صدای BIB شنیده می شود که با دیگر مراحل متفاوت است.  هنگامی که یو پی اس بر روی مد ac برق شهری قرار دارد صدای BIB ایجاد شده توسط یو پی اس با صدایی BIB که وقتی یو پی اس بر روی مد باتری قرار میگیرد متفاوت می باشد. همچنین در یو پی اس ها وقتی شارژ باتری در حال اتمام می باشد به مصرف کننده با اعمال هشدار صوتی می دهد که باتری در حال اتمام می باشد تا کاربر امکان ذخیره کردن اطلاعات خود داشته باشد. به طور معمول علامت های هشدار صوتی در یو پی اس ها با توجه به نوع یو پی اس متفاوت می باشد.

عملکرد دستگاههشدار صوتی
مد بای پسصدای(BIB) در هر10 ثانیه
حالت خطاصدای(BIB) به طور مداوم
اضافه بارصدای(BIB 2 )بار در هر ثانیه
مد باتریصدای(BIB) هر 4 ثانیه
شارژ کم باتریصدای(BIB) هر ثانیه

طریقه ی خاموش کردن صدای هشدار یو پی اس:

طریقه ی خاموش کردن الارم خطای یو پی اس به این صورت است که باید  دکمه Mute را حداقل به مدت 0.5 ثانیه فشار دهید. با انجام دوباره ی این کار الارم خطا دوباره فعال می شود.

رفع عیب یوپی اس زمان روشن شدن آلارم هشدار:

1)زمانی که آلارم اعلام خطا یکبار در هر ثانیه به صدا در آید و LED اعلام خطا بصورت چشمک زن در آید،کاربران می توانند کدهای خطا بر روی پنل LCD را مشاهده کنند. برای رفع عیب خطاها به دفترچه راهنمای یو پی اس مربوطه مراجعه گردد.

بعداز وقوع خطا تجهیزات متصله به دستگاه یو پی اس، سطح بارها، بخش تهویه محیط و فن تهویه، سیم بندی دستگاه و برق شهری و باتری ها چک گردند. قبل از حل مشکل دستگاه یو پی اس مطلقا روشن نگردد. در صورت حل نشدن مشکل با فروشنده یو پی اس یا تعمیر کار یو پی اس تماس حاصل گردد.

3) در مواقع اضطراری برای جلوگیری از خطر، لطفا تمامی اتصالات از برق شهری، باتری های خارجی و خروجی های یو پی اس قطع گردند.

مطلب پیشنهادی:

تعمیریوپی اس-خاموش کردن صدای هشدار یو پی اس

نشانگر وضعیت هشدار در یو پی اسAPC

بررسی وضعیت یو پی اس از طریق نشانگرها

آموزش عیب یابی یو پی اس

تعمیر یو پی اس

سرویس یو پی اس


تماس با اذران یو پی اس