چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس

چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس- تعمیر یو پی اس

بدون شک افرادی که یک یو پی اس برای دستگاه های و تجهیزات الکترونیکی خود خریداری کرده اند اگر به دقت از آن مراقبت نکنند روز به روز شاهد کاهش عملکرد یو پی اس خواهند بود. چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس که در ادامه برای شما آورده شده است می تواند به عنوان برنامه ای دقیق به شما در این زمینه کمک کند. با دنبال کردن این برنامه  برای مدت ها نیازی به تعمیر یو پی اس نخواهید داشت.

زمانی که صحیت از سرویس و نگهداری یو پی اس، تعمیرکار یو پی اس نیازی نیست که تمام تجهیزات و قسمت های مختلف یو پی اس شما بررسی کند. سرویس یو پی اس را می توان به دوره های سه ماهه، شش ماهه، یک ساله و دو ساله تقسیم بندی کرد و هر کدام از این دوره ها را مختص بررسی بخش های جداگانه ای قرار دارد.  چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس شامل موارد زیر میباشد.

 

سه ماههبررسی اتصالات- سوختگی سیم ها یا سایر علائم سایش
شش ماههبررسی آلودگی های مایع در باتری و خازن ها
سالانهاستفاده از اسکن های حرارتی برای اتصالات الکتریکی جات جلوگیری از تولید گرما( ئجود گرما نشان دهنده ی مشکلاتی از جمله اتصالات شل می باشند.)

ارائه یک آزمایش کامل عملیاتی از سیستم که شامل تست رشته های باتری یو پی اس می شود.

دو سالهآزمایش سوئیچ های انتقال، قطع کننده های مدار، نگهداری بای پس

اگر یک ژنراتور بخشی از سیستم برق اضطراری ساختمان است و UPS را تغذیه می کند، باید ماهانه یا سه ماهه نیز آزمایش شود. اکثر تاسیسات یک برنامه نگهداری ژنراتور دارند که در آن فرکانس تست تعریف شده است.

یک یو پی اس به طور معمول برنامه ریزی شده است  که بار را برای مدت کوتاهی پشتیبانی کند. هر یو پی اس منحصر به فرد است و صاحبان باید یک برنامه تعمیر و نگهداری را با توجه به نیازهای خاص هر یو پی اس در نظر بگیرند.

مطالب بیشتر:

آموزش عیب یابی یو پی اس

تعمیر بردالکترونیکی یو پی اس

دلیل چشمک زدن چراغ باتری یوپی اس apc

سیستم جایگزین هنگامی که یو پی اس خراب می شود

چگونه از یو پی اس خراب دوباره استفاده کنیم

عمر مفید یو پی اس و تعیین زمان خرابی آن
تعمیر یو پی اس در محل تضمینی- زیر قیمت

سرویس اصولی یو پی اسUPS چیست و چرا باید انجام گیرد؟