یو پی اس کرکره برقی

در بسیاری از موارد کرکره برقی ها و درب های اتوماتیک از برق DC تغذیه میشوند و نیازی به “یو پی اس” ندارند ودر عوض سیستم آنها طوری طراحی شده که در داخل رسیور ان منبع زخیره برقی با نام یو پی اس کرکره برقی استفاده شده است که با نوسان و قطعی برق شهر هیچ خللی در عملکرد آن به وجود نمی اورد.

تعمیر یو پی اس کرکره برقی

تعمیر یو پی اس های کرکره برقی بر حسب نوع به دو دسته dc,ac تقسیم میشوند.از نوع dc ان دارای 2عدد باتری و برد شارژر و مدار یو پی اس است که در زمان قطعی برق همچنان فعال است و نوع دیگر ان از نوع ac بدونه باتری است که فقط زمانی که برق موجود باشد کار میکند.

با نوع کرکره ای که در بالا شرح داده شد شاید اینگونه فکر کنیم که این دستگاه برقی دیگر چه احتیاجی به استفاده از یوپی اس دارد؟ اما اگر کمی تامل کنیم میبینیم که این طور که فکر میکنیم نیست در بعضی از این کرکره ها موتور ان از برق AC تغذیه میشوند و در مقابل نوسان و قطعی برق به شدت اسیب پذیرند و نیاز به دستگاه پشتیبان دارند از این رو باید از یو پی اس کرکره برقی تغذیه کنند که در شکل زیر معرفی میشود.

 

یو پی اس مخصوص کرکره برقی

یو پی اسی که در بالا از آن نام برده شد دارای “نرم افزار مدیریت باتری” هستند که در مواقعی که از استفاده نمی کنیم میتواند در حالت اماده به کار انرژی باتری را حفظ کند.

 


این مطالب را به شما پیشنهاد می کنیم:

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!