شرح هشدارها ,و آلارم های هوشمند UPS

مدل های مختلف در خط تولید Smart-UPS دارای  آلارم های قابل شنیدن هستند و این هشدار ها نیز توسط یک زنگ بصری (LED) همراه می شود. شما می توانید راهنمای کاربر Smart-UPS  را برای کسب اطلاعات در مورد شاخص های بصری یو پی اس (LED ها) و تعمیر یو پی اس ببینید.

چهار دلیل اصلی آلارم ها در Smart-UPS) apc)

1. یو پی اس بر روی باتری است.
2. ظرفیت یو پی اس بیش از حد است.
3. یو پی اس تست باتری اتوماتیک خود را از دست داده است.
4.باتری ups ضعیف است.

اگر نیاز به بهترین یو پی اس برای کامپیوتر دارید کلیک کنید.

این چهار حالت مختلف باعث ایجاد یک زنگ قابل شنیدن و بصری متفاوت می شوند. هشدارها به شرح زیر است:

1. UPS بر روی باتری است – دستگاه هر 4 ثانیه، 4 بار بوق می زند و بر روی ال ای دی پیغام on-battery نشان داده می شود  تا زمانی که برق معمولی بازگردانده شود و دستگاه به حالت آنلاین برسد.

خاموش کردن صدای هشدار: این زنگ را می توان با فشار دادن دکمه “” I / Test “” در جلو UPS غیرفعال کرد. انجام این کار تنها صدای هشدار باتری را غیرفعال می کند. در دفعات بعد که یو پی اس به قدرت باتری انتقال یافت، بوق هشدار باید مجددا غیر فعال گردد.

2. ظرفیت یو پی اس بیش از حد مجاز می شود – یو پی اس صدای بلند را پخش می کند و LED با پیغام overloadروشن می شود تا زمانی که بار به اندازه کافی کاهش یابد.

  تعمیر لیزر الکساندرایت

3. یو پی اس تست باتری را انجام نداده است – دستگاه به طور مداوم هر پنج ساعت یک بار به مدت 1 دقیقه بوق می زند و ال ای دی پیغام replace-battery را نشان می دهد تا زمانی که شرایط بهبود یابد.

4. UPS بر روی باتری است و باتری ضعیف است – دستگاه به طور مداوم هر 2 دقیقه بوق می زند. در این شرایط ال ای دی پیغام battery-charge را نشان می دهد.

5. بعضی یو پی اس های “SU” و همچنین تمام دستگاه های SUA، SUM، SURT، SMC، SMT و SMX، اگر باتری وصل نباشد به  کاربر هشدار می دهند. اگر باتری داخلی در این دستگاه ها متصل نباشد، دستگاه هر 4 ثانیه بوق زده و پیغام Replace Battery نمایش داده می شود. در این شرایط اتصال باتری داخلی باید بررسی گردد.

یک صدای اضافی که Smart-UPS ممکن است تولید کند صدای کلیک است. Smart-UPS زمانی که UPS AVR Boost یا AVR Trim را فعال می کند صدای کلیک را ایجاد می کند. AVR Boost زمانی می باشد که UPS از ترانسفورماتور داخلی استفاده می کند تا ولتاژ ورودی را افزایش دهد که ممکن است خیلی کم باشد. AVR Trim زمانی است که UPS از ترانسفورماتور داخلی استفاده می کند تا ولتاژ ورودی را کاهش دهد که ممکن است خیلی زیاد باشد. هنگامی که یو پی اس برای استفاده از این ترانسفورماتور سوئیچ می کند، رله داخلی یک صدای کلیک ایجاد می کند. این عملیات معمولی یو پی اس های واکنش دهنده به ولتاژ بالا یا پایین است.

هشدارهای بالا از معمولی ترین هشدارهای یو پی اس می باشند.  اگر Smart-UPS شما یک هشدار صوتی یا بصری را پخش می کند که به توضیحات بالا نمی آید، لطفا با پشتیبانی فنی آذران یو پی اس برای عیب یابی بیشتر تماس بگیرید، زیرا این ممکن است نشان دهنده خرابی یو پی اس  باشد.

  محاسبه زمان برق دهی یو پی اس (بک آپ)

 

آموزش مرحله ای تعمیر یو پی اس 500 RS APC +عکس

88307915/تعمیر یو پی اس APC
88307915/تعمیر یو پی اس APC
بررسی وضعیت یو پی اس از طریق نشانگرها
آموزش عیب یابی یو پی اس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!