آموزش عیب یابی یو پی اس

آموزش عیب یابی یو پی اس

یو پی اس ها دستگاه های حساسی هستند. حساس از این جهت که در صورت بروز کوچکترین ایراد یا مشکلی خیلی زود از کار افتاده و دستگاه ها و تجهیزات شما را پشتیبانی نمی کنند. در بسیاری از موارد یو پی اس ها مشکل پیچیده ای نداشته و نیاز به تعمیرات جدی ندارند. از این رو افراد و صاحبان یو پی اس می توانند دست به کار شده و خودشان یو پی اس را تعمیر کنند. پایه و اساس تمامی تعمیر ها عیب یابی قطعه می باشد. ما در قسمت به بررسی عیب های یو پی اس، نحوه ی عیب یابی یو پی اس و روش تعمیر آن خواهیم پرداخت.تعمیر یو پی اس

 

 مشکل دلیل احتمالی راه حل
 یو پی اس روشن نمی شود یا خروجی ندارد دستگاه به خوبی روشن نشده است. یکبار کلیدON را فشار دهید تا UPS روشن شود. لطفا توجه داشته باشید که حتی اگر UPS خاموش باشد، صفحه LCD ممکن است روشن باشد.
  یو پی اس به برق و منبع متصل نیست. اطمینان حاصل کنید که کابل برق به طور ایمن به دستگاه و منبع برق مورد استفاده متصل شده است.
  جریان برق متوقف شده است. بار وارذه به UPS کاهش دهید، تجهیزات غیرضروری را قطع کنید و مدار قطع شده را دوباره متصل کنید.
  ولتاژ خیلی پایین یا کاملا قطع شده است با وصل کردن یک لامپ ، منبع تغذیه یو پی اس را بررسی کنید. اگر نور بسیار کم است، ولتاژ برق را بررسی کنید.
  دو شاخه اتصال باتری به درستی وصل نشده است. اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات باتری محکم هستند.
  یک خطای داخلی UPS  وجود دارد. سعی نکنید از UPS استفاده کنید. یو پی اس را جدا کنید و بلافاصله آن را تعمیر کنید.
 یو پی اس از باتری استفاده می کند در حالی که به برق متصل است. جریان برق متوقف شده است.  بار وارده به UPS کاهش دهید، تجهیزات غیرضروری را قطع کنید و مدارقطع شده را دوباره متصل کنید.
  ولتاژ خط ورودی بسیار بالا، بسیار کم و یا منحرف شده است. یو پی اس را به یک خروجی متفاوت در یک مدار دیگر انتقال دهید. ولتاژ ورودی را با نمایشگر ولتاژ برق آزمایش کنید. اگر برای تجهیزات متصل شده قابل قبول باشد، حساسیت یو پی اس را کاهش می دهد.
 صدای بیب بیب از یو پی اس به گوش می رسد یو پی اس کار خود را مثل همیشه انجام می دهد.  UPS از تجهیزات متصل حفاظت می کند
 UPS زمان پشتیبان مورد انتظار را ارائه نمی دهد باتری UPS به علت قطع برق اخیر بدرستی شارژ نشده است  یا به پایان عمر مفید آن نزدیک شده است. باطری را شارژکنید. باتری ها پس از خاموش شدن های طولانی نیاز به شارژ دارند و اغلب هنگامی که در در دمای بالا قرار می گیرند، سریع تر خالی می شوند. اگر باتری در پایان عمر مفید خود باشد، حتی اگر نشانگر تعویض باتری روشن نشده باشد، باتری را تعویض کنید.
  بار اضافی به یو پی اس متصل شده است. نمایش بار UPS را بررسی کنید. تجهیزات غیر ضروری مانند پرینتر را جدا کنید
 LED خطا روشن می شود  یک خطای داخلی UPS  وجود دارد. برای کمک بیشتر با تعمیرکار یو پی اس تماس بگیرید. توجه داشته باشید که حتما پیام خطا  روی صفحه نمایش LCD نشان داده شده باشد.
 تمام LED ها روشن هستند و UPS به یک منبع برق متصل می شود یو پی اس خاموش شده است و باتری به علت یک وقفه طولانی تخلیه شده است. هنگامی که برق بازیابی می شود و باتری شارژ کافی را به دست می آورد، UPS به حالت عادی بازگردانده می شود
 چراغ تعویض باتری  روشن است باتری شارژ ضعیفی دارد اجازه دهید تا باتری به مدت حداقل چهار ساعت شارژ شود. سپس یک تست  انجام دهید. اگر پس از شارژ نیز غیر قابل استفاده و ضعیف بود، باتری را تعویض کنید.
  باتری به درستی وصل نشده است. اطمینان حاصل کنید که رابط های اتصال باتری به طور محکم وصل شده اند.

قبل از اینکه به عیب یابی  یو پی اس بپردازید لازم به ذکر است که هیچ مطلب جادویی وجود ندارد که بتوان با استفاده از آن عیب یابی کرد و به حل مشکل یو پی اس پرداخت . به صورت ساده عیب یابی یو پی اس فرآیندی است که با استفاده از آن می توان فهمید که همه قطعاتیو پی اس چگونه کار می کنند و در چه وضعی هستند .

مطلب بیشتر:
عمر مفید یو پی اس و تعیین زمان خرابی آن
معنا و مفهوم الارم ها در یو پی اس
بازدید دوره ای یو پی اس
دانلود آموزش تعمیرات یو پی اسPDF
تعمیر بردالکترونیکی یو پی اس


تماس با اذران یو پی اس