چرا چراغ های شارژ باتری روی یک Smart-UPS چشمک می زند؟

چشمک زدن چراغ باتری یوپی اس در همه مدل های Smart-UPS با شماره های SU، SUA، SUM، SURT دیده می شوند.
علت:
هنگام کار یو پی اس آنلاین، زمان باقی مانده (محاسبه شده توسط میکروپروسسور Smart-UPS) باید حداقل دو دقیقه بیشتر از زمان هشدار سیگنال باتری کم است باشد.تعمیر یو پی اس

اگر نیاز به تعمیر یو پی اس دارید کلیک کنید.

رفع مشکل:

گزینه 1: زمان سیگنال باتری کمتری است را به مقدار کمتری تنظیم کنید.

به عنوان مثال یک Smart-UPS  زمان هشدار  باتری کم است را  برای 7 دقیقه تنظیم کرده است. اگر مدت زمان باقی مانده 8 دقیقه یا کمتر باشد، چراغ های LED باتری چشمک می زنند. سعی کنید زمان هشدار سیگنال باتری کم است را به مقدار کمتر از طریق منوی پیکربندی و سپس زیر منوی PowerChute plus  و UPS Shutdown Parameters  تنظیم کنید. دو دقیقه کمترین گزینه تنظیم موجود است. لطفا توجه داشته باشید که هنگام استفاده از سرور PowerChute Business Edition و کنسول، زمان سیگنال باتری کم است 5 دقیقه تنظیم می شود و نمی توان تغییر داد.

گزینه 2: کاهش بار و یا جایگزینی باتری.

سیستم عامل در داخل یک Smart-UPS به گونه ای طراحی شده تا طول عمربالایی داشته باشد، با این حال باتری محصولات تضعیف می شوند.در برخی مواقع حتی اگر باتری 100 ٪ پر باشد باز هم PowerChute / SmartSlot گزارش خواهند داد که “” UPS batteries are discharged “” . در مورد یک واحد یو پی اس قدیمی که در حال بارگیری زیاد است، سعی کنید حجم بارگذاری شده را کاهش دهید. این بدان معناست که باید تعداد دستگاه های متصل به یو پی اس را کاهش دهید. عمر باتری معمولی 3 تا 6 سال است. اگر یک UPS قدیمی دارید، سعی کنید از یک باتری قدرتمندتر استفاده کنید.

گزینه 3: انجام کالیبراسیون زمان اجرا دستی.

این یک روش دستی است و نباید با کالیبراسیون زمان اجرا شده از طریق نرم افزار PowerChute اشتباه گرفته شود. باتری های داخل Smart-UPS توسط یک ریز پردازنده درون یو پی اس کنترل می شوند. گاهی اوقات لازم است این ریزپردازنده را به خصوص بعد از نصب باتری های جدید بازنشانی کنید.
نکته: قبل از آغاز کالیبراسیون اطمینان حاصل کنید که یو پی اس به صورت آنلاین بوده و برای 24 ساعت فقط برای UPS و یا 48 ساعت برای یو پی اس با باتری اکسترنال  شارژ شده است.

آنچه باید در مورد استابلایزر و انواع آن بدانیم

متوقف کردن نرم افزار PowerChute از راه اندازی و قطع کابل سریال.

باید حداقل 30٪ بار در UPS در این روش به یو پی اس  متصل شود، و این بار نمی تواند بیش از +/- 5٪ نوسان کند. این فرآیند سبب می شود که یو پی اس خاموش و قطع برق را به خروجی های خود متصل کند، بنابراین یک بار غیر بحرانی برای یو پی اس ها وصل می شود و سپس UPS را از با باطری جدا کنید.
به دستگاه اجازه دهید تا کار کند و  باتری کاملا خاموش شود. اطمینان حاصل کنید که بار 30٪  به یو پی اس متص شذوجود دارد!
یو پی اس را دوباره به پریز برق وصل کنید و اجازه دهید آن  شارژ شود (شارژ سریعتر نجام می گیرد و بدون بار موجود است). پس از اتمام واحد، “” محاسبات باقی مانده در زمان اجرا باید دقیق تر باشد. ” به یاد داشته باشید که اگر واحد یک مدل قدیمی است، زمان اجرا به طور قابل توجهی بهبود نخواهد یافت.

نکته: اگر مراحل قبلی مشکل را حل نکنند، با پشتیبانی آذران یو پی اس تماس بگیرید.

تئوری عملیات: APC Smart-UPS دارای یک ریزپردازنده است که عمر آن را بر اساس بار متصل به یو پی اس و ظرفیت باتری آن محاسبه می کند. در سمت راست پانل صفحه نمایش، یک نمودار عمودی از پنج LED وجود دارد. هر LED نشان دهنده میزان شارژ باتری (تقریبا) بیست درصد است: 20، 40، 60، 80، 100٪ (پایین به بالا). به عنوان مثال، اگر شارژ باتری 95٪ باشد، فقط چهار عدد از پنج LED روشن می شوند.

مطلب بیشتر:

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!