تخلیه خودبه خودی باتری یو پی اس چیست؟

تمام باتری های یو پی اس زمانی که خاموش می شوند شروع به تخلیه شدن می کنند. به طور مثال زمانی که شما یک باتری را درون انبار قرار می دهید در حالی که باتری پر است وقتی آن را دوباره به برق متصل می کنید مشاهده می کنید مقدار زیادی از باتری تخلیه شده است که به این موضوع تخلیه خود به خودی باتری می گویند. عوامل زیادی بر تخلیه خودبه خودی باتری یو ی اس تاثیر و تعمیر یو پی اس می گذارند که مهمترین آن ها نحوه ی خاموش کردن دستگاه یو پی اس و دمای محیط است.

بهترین دما برای انبار کردن باتری یو پی اس چند درجه است؟

باتری یو پی اس انبار شده باید هر چند ماه یکبار شارژ شود؟

تعمیر یو پی اس در محل

برای دریافت اطلاعات درباره تعمیر استابلایزر کلیک کنید.

تاثیر دما در تخلیه باتری یو پی اس

نوع باتری مورد استفاده در تمام محصولات یو پی اس دارای خاصیت خود تخلیه است. این میزان شارژ باتری طبیعی است حتی اگر قطع شود. در دمای 20 درجه سلسیوس، باتری 3 درصد از ظرفیت خود را در هر ماه از دست می دهد. با این حال، در 40 درجه سلسیوس، باتری 10 درصد ظرفیت خود را در هر ماه از دست خواهد داد.

دو روش برای خاموش کردن Smart-UPS وجود دارد. اگر UPS با استفاده از کلید عقب خاموش شود، تخلیه باتری برابر با میزان “تخلیه خود به خودی” ( Self Discharge) است. با این حال، اگر یو پی اس با دکمه پانل جلو خاموش شود، پس میزان “تخلیه خود به خودی” را در 20 درجه سلسیوس از 3 تا 5 درصددر هر ماه افزایش می یابد.

تعمیرات یو پی اس

بهترین روش برای تعمیر باتری یو پی اس

تخلیه خود به خودی باتری یو پی اس 1kva تا 10kva

هر زمانی که این یو پی اس ها بدون برق ورودی خاموش شود یا مجاز باشد در 24 ساعت به دور باطری کار کند، ماژول های باتری باید قطع شود تا از تخلیه غیرضروری جلوگیری شود. بسته به سلامت باتری ها، اگر UPS به طور معمول کار نمی کند، ظرف 72 ساعت ممکن است زیر ولتاژ شروع (حدود 85vDC) تخلیه شود.

تخلیه خود به خودی باتری یو پی اس 15kva تا 20kva

هر زمان که این یو پی اس ها بدون برق ورودی خاموش شود، ماژول های باتری باید قطع شود تا از تخلیه غیر ضروری جلوگیری شود. با این حال، بر خلاف واحد های با ظرفیت کوچکتر این یو پی اس ها قادر به شارژ کردن باتری ها در حالت bypass هستند.

ماتریس-یو پی اس:

دو روش برای غیرفعال کردن ماتریس-یو پی اس وجود دارد. اگر UPS با استفاده از سوئیچ عقب خاموش است، میزان تخلیه باتری کمی بالاتر از میزان طبیعی تخلیه خود به خودی در 20 درجه سانتی گراد است.

با این حال، اگر یو پی اس با سوئیچ لمسی جلو خاموش شود، میزان تخلیه خودبه خودی را در 20 درجه سلسیوس افزایش خواهد داد از 5٪ تا 7٪ طبیعی در هر ماه.

اگر ماتریس- یو پی اس برای مدت زمان طولانی در این شرایط (یعنی خاموش) ذخیره می شود، توصیه می شود که باتری ها از واحد الکترونیک ماتریس-یو پی اس جدا شوند، زیرا میزان تخلیه خود به خودی به 3 ٪ در هر ماه می رسد.

نحوه ی انبار کردن باتری یو پی اس برای جلوگیری از تخلیه خود به خودی 

اگر دمای انبار باتری یو پی اس از منفی 15 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد است، باتری را هر شش ماه یکبار شارژ کنید.

اگر دمای انبار باتری یو پی اس از 30 درجه سانتی گراد تا 45 درجه سانتی گراد است، باتری را هر سه ماه یکبار شارژ کنید.

منبع source

مطالب بیشتر:

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!