سرویس و نگهداری یو پی اس

اهمیت سرویس و نگهداری UPS برای مراکز حساس

نگهداری وسرویس مرتب و زماندار یو پی اس عمر و ماندگاری یو پی اس شما را تضمین می کند. این موضوع در مراکز حساس بیشتر مشاهده می شود. این مراکز شامل بیمارستا ها، کارخانه های صنعتی و تولیدی، تجهیزات مهم اداری، بانک ها، مراکز نگهداری داده ها (سرورها) و… هستند.
برای هر کدام از این بخش های ذکر شده نیاز به یک برنامه مدام برای سرویس و نگهداری UPS است. برخی نیاز به دوره های کوتاه مدت و برخی به دوره های بلند مدت نیاز دارند.

قرارداد سرویس و نگهداری یو پی اس UPS

با خیال راحت قرارداد ببندید

برای آسودگی بیشتر مشتریان گرامی برای سرویس و نگهداری یو پی اس شما قراردادی به صورت مدت دار تهیه و تنظیم می گردد. این قرارداد بر اساس نوع استفاده شما از یو پی اس و نیاز و درخواست شما مشتری گرامی است.
میزان دوره های مشخص شده در قرارداد سرویس یو پی اس متنوع است که بر اساس پلن زمان بندی خود می توانید هر یک از دوره های مورد نظر را انتخاب کنید.

سرویس یو پی اس

 

از خدمات قابل ارائه در قرارداد شرکت آذران الکترونیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گردآوری یک صورتجلسه بعد از مراحل سرویس با تاییدیه از مشتری
  • ارائه یک صورت وضعیت کتبی از عملکرد کلی دستگاه یو پی اس
  • برسی قسمت ها و بلوک های مختلف یو پی اس منجمله (بلوک شارژر /بلوک مربوط به اینورتر / بلوک PFC/بلوک بوستر /تغذیه/باتریها )و همچنین مشاوره رایگان در مورد شرایط نگهداری یو پی اس در محیط های گوناگون
  • ارائه یو پی اس جایگزین در اختیار شما تا رفع مشکل کامل در صورت نیاز
  • بررسی مقدار ورودی و خروجی یو پی اس براساس استاندارد IEC-62040
  • چک کردن حرارت کلیه نقاط UPS و باتری‌ها
  • بررسی اتصالات ورودی و خروجی دستگاه
  • بررسی کلیه فن‌ها و نظافت آن به درخواست مشتری

بسته به تجهیزات متصل شما به یو پی اس برنامه سرویس یو پی اس تغییر می کند. بعضی موارد نیاز به بررسی سالانه و برخی دیگر به صورت ماهیانه یا سه ماهه بررسی می شوند.

واحد تخصصی تعمیر و نگهداری آذران الکترونیک:

واحد سرویس و نگهداری شرکت فنی مهندسی آذران یو پی اس از سرویسکاران آموزش دیده و مجرب تشکیل شده است که با تمام تجهیزات در تهران و شهرستانهای حومه، آماده ارائه خدمات سرویس و نگهداری یو پی اس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده می گیرند. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات مورد نیاز شما قابلیت ارائه خدمات سرویس و تعمیر یو پی اس را دارا میباشد.

چرا برنامه سرویس و نگهداری یو پی اس مهم است؟

اولین گزینه ای که به نظر می رسد: سرویس و نگهداری یو پی اس ups  از لحاظ اقتصادی قابل توجیه است. از آنجا که  اگر قطعه ای در یوپی اس در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع متخصص یو پی اس به تعمیر یو پی اس نپردازد احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز می گردد، و یا ممکن است خرابی غیر قابل پیش بینی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم و دستگاه های متصل وارد نماید.

حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید قطعه ای از یو پی اس در یک کارخانه ی بزرگ یا بانک یا حتی بیمارستان خراب شده و باعث از کارافتادن یو پی اس گردد. از کار افتادن ناگهانی یو پی اس باعث قطعی منبع تغذیه در زمان برق رفتگی و خاموش شدن دستگاه ها می گردد. حال میتوانید تصور کنید که چه خسارات جبران ناپذیری را برای مجموعه به دنبال خواهد داشت.

در پی موضوعات بیان شده، سرویس و نگهداری یو پی اس از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک یو پی اس صرف نظر از نوع و شرکت سازنده باید طی دوره های مرتب و حداقل توسط شرکتهای معتبر، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

بهتر است بدانید...