راهنمای خرید یو پی اس

تمام سیستم های UPS  در حین خرابی برق، پشتیبان گیری  قابل اطمینانی را فراهم می کنند. تا زمانی که ذخیره ی باتری موجود باشد، سیستم UPS برق را به دستگاه های متصل منتقل می کندو آن ها را روشن باقی می گذارد. همچنین دستگاه های متصل شده را از هر گونه مشکل محافظت می کند مانند ولتاژ های غیر ضروری. اگر منبع برق خاموش باشد، سیستم UPS منبع پشتیبان را از باتری داخلی خود فراهم می کند.

باتری یو پی اس برای تجهیزاتی از جمله  دستگاه هایی که می توانند داده های خود را از دست بدهند مفید است. اگر موفقیت سازمان شما بستگی به اطلاعات سیستم هایی مانند سرور و سخت افزار شبکه داشته باشد، بهره وری می تواند به توقف سیستم ها در زمان قطعی برق بستگی داشته باشد. در این سازمانها، خرابی ممکن است بسیار گران تمام شود.

اگر به قدرت پشتیبان باتری نیاز دارید تا از وقفه های طولانی جلوگیری شود، بسیاری از سیستم های UPS های شبکه / سرور به شما امکان افزایش زمان اجرا را با اتصال بسته های خارجی باتری  می دهند.

خرید یو پی اس

خروجی موج سینوسی خالص

قدرت موج سینوسی خالص برای برخی از دستگاه ها مانند رایانه های با منبع تغذیه قدرت (PFC) پر اهمیت است و از اختلالاتی مانند  گرمای بیش از حدجلوگیری می کند. سیستم های یو پی اس با این ویژگی موج سینوسی خالص را برای سازگاری بهتر با منبع تغذیه PFC فعال و دیگر تجهیزات حساس تولید می کنند.

خرید یو پی اس

اصطلاحات مهم قبل از خرید یو پی اس

Audible Noise (صدای شنیداری):به مدت زمانی كه دستگاه روشن است Audible Noise می گویند. این صدا بر اساس صدای ناشی از فن یا ترانس دستگاه میزان نویز صوتی سیستم مشخص میشود.

Switch Time (زمان تعویض) :مدت زمانی که طول می کشد منبع تغذیه بین باتری و برق شهری تعویض شود.

Efficiency (بازده): کارایی و بازده باتری را به ما نشان می دهد. بازده یک یو پی اس هیچگاه صددرصد نخواهد بود. هر چه این عدد بالاتر باشد کیفیت دستگاه بیشتر خواهد بود. در هنگام خرید یو پی اس به میزان بازده باتری توجه بیشتری کنید.

Noise Filtration (فیلتر کردن صدا) :فیلتراسیون نویز در هر مکانی متفاوت است و زمانی كه كنترل نویزهای NORMAL و COMMON ورودی به سیستم
مهم است، از نویز فیلترینگ استفاده می کنند.

Input Frequency Range و Output Frequency Range (محدوده ی فرکانس ورودی و خروجی): محدوده ی تغییرات فركانس ورودی و خروجی یوپی اس با این اصطلاح شناخته می شود. هماهنگی این دو عدد با یکدیگر در یو پی اس ها مهم می باشد.خریدups، آموزش خریدups، راهنمای خریدups، فروشگاه خریدups، فروشگاه اینترنتیups، خرید اینترنتیupsخرید آنلاین ups،

Input Voltage Range و Output Voltage Range (محدوده ی ولتاژ ورودی و خروجی):میزان تغییرات ولتاژ ورودی و خروجی یوپی اس را نشان می دهد. این دوبازه باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

Total Harmonic Distortion :این اصطلاح میزان داغ شدن سیم ها و گرم شدن سیستم برق را نشان می دهد.برای مكانهایی كه تعداد دستگاههای كامپیوتری زیادی دارند،بهت است از یوپی اس با THD جریان ورودی پایین مثال 10 % استفاده شود.

Size & Weight (سایز و حجم دستگاه):این اصطلاح اندازه و ابعاد دستگاه را نشان می دهد. بهتر است قبل از خرید، مکان یو پی اس را تعیین کرده و اندازه ای مناسب را انتخاب کنید.

BACK UP TIME (زمان پشتیبانی باتری):به مدت زمانی که باتری یو پی اس هنگام قطعی برق دستگاه را پشتیبانی و تغذیه می کند زمان بازگشت می کند. این زمان در باتری های مختلف متفاوت است.

RATED VA (فرمول محاسبه توان یو پی اس)

به دست آوردن توان دستگاه یو پپی اس از دو طریق امکان پذیر می باشد.

x 220(مقدار كل جریان)یا6/(مجموع مقادیر توان دستگاههای مصرفی بر حسب وات)

گزینه های مدیریت

چند راهکار برای مدیریت سیستم های یو پی اس  وجود دارد:

دکمه ها و LED ها در سیستم UPS به شما امکان کنترل یو پی اس و مشاهده اطلاعات مهم را می دهند. سیستم های UPS دسکتاپ ساده تر ممکن است تنها یک دکمه قدرت و LED داشته باشند، اما سیستم های UPS و شبکه / سرور معمولا شامل LED های بیشتری هستند که اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند، مانند وضعیت قدرت، بار و میزان باتری.
برخی از سیستم های یو پی اس رومیزی و شبکه / سرور شامل یک صفحه نمایش چند منظوره LCD است که اطلاعات بیشتری را نشان می دهد و به شما امکان می دهد به تنظیمات و دستورات بیشتر برای قابلیت پیشرفته مدیریت در واحد دسترسی پیدا کنید.
اکثر سیستم های یو پی اس شامل حداقل یک پورت است که اجازه می دهد یو پی اس با یک کامپیوتر متصل ارتباط برقرار کند. شما می توانید از یک پورت USB سازگار با HID با ویژگی های مدیریت داخلی کامپیوتر خود برای دسترسی به اطلاعات ساده تر مانند سطح شارژ باتری استفاده کنید. برای قابلیت های پیشرفته تر، می توانید از پورت USB یا سریال و نرم افزار PowerAlert®  استفاده کنید. PowerAlert از ویژگی هایی مانند ذخیره خودکار فایل، اعلان رویداد، ورود به سیستم، کنترل پیشرفته دستگاه و عامل SNMP برای مدیریت متمرکز پشتیبانی می کند.
بسیاری از سیستم های یو پی اس شبکه / سرور شامل یک اسلات کارت شبکه می باشند. کارت شبکه اختیاری امکان مدیریت جامع از طریق SNMP، وب، SSH یا شبکه تلفنی را فراهم می آورد. این کارت دارای یک پورت اترنت است، به شما این امکان را می دهد که بدون اتصال مستقیم یو پی اس به کامپیوتر به اینترنت دسترسی داشته باشید. این کارت همچنین از اتصال یک یا چند سنسور اختیاری برای کنترل دمای، رطوبت و کنترل تماس پشتیبانی می کند.
برخی از سیستم های یو پی اس شبکه / سرور شامل یک کارت شبکه از پیش نصب شده می باشند.

خرید یو پی اس

کنترل پنل LCD / LED چند منظوره

مدل های انتخابی شامل یک پانل کنترل LCD / LED است که دسترسی آسان به تنظیمات UPS و اطلاعات دقیق را فراهم می کند. صفحه نمایش انواع داده های مفید، از جمله ولتاژ ورودی / خروجی، فرکانس ورودی / خروجی، درصد بار خروجی، توان خروجی بار، وضعیت برق، وضعیت باتری، حالت کار، ولتاژ باتری، ظرفیت باطری، مدت زمان ذخیره پشتیبان تخمین زده شده را نمایش دهد. و مصرف برق. یک دیود بلوک LED ممکن است صفحه نمایش ال سی دی با نشان دادن حالت کارکرد یو پی اس و شرایط برق را نیر نمایش دهد. کنترل پنل همچنین به شما اجازه می دهد که حالت کارکرد سیستم UPS و سایر تنظیمات را تغییر دهید. پانل کنترل به شما امکان تشخیص و پاسخ به مشکلات قدرت را قبل از اینکه باعث خرابی شود، خواهد داد.

خرید یو پی اس

آیا شما نیاز به یک صفحه LCD دارید؟

یک صفحه LCD ممکن است به شما اجازه می دهد بدون استفاده از کامپیوتر به ویژگی های پیشرفته ی سیستم UPS دسترسی داشته باشید. همچنین می تواند اطلاعات مفید مانند ولتاژ ورودی یا ظرفیت باتری را نمایش دهد. (برخی از سیستم های یو پی اس با LED های چندگانه می توانند این اطلاعات را دقیقتر به شما نشان دهند.صفحه LCD معمولا دارای نور پس زمینه می باشد.

خرید یو پی اس خوب می تواند مدت ها سیستم های و تجهیزات شما را در برابر هرگونه خرابی و توقف برق پشتیبانی کند. یک خرید خوب نیازمند در نظرگرفتن فاکتورهایی است که باید قبل از خرید یو پی اس آن ها را در نظر بگیرید:

خرید باتری با ولتاژ مناسب

اطمینان حاصل کنید که یو پی اس می تواند بار الکتریکی کامل دستگاهایی که میخواهید به آن متصل کنید، کنترل کند. شما میتوانید از Load Calculator خود برای تعیین کل بار خود استفاده کنید و سپس یک یو پی اس را با ظرفیت خروجی وات 20 تا 25 درصد بالاتر از مجموع آن انتخاب کنید.

به چه میزان زمان برای پشتیبانی نیاز دارید

زمان اجرا تعداد دقیقه است که یو پی اس قادر خواهد بود تا از قدرت باتری هنگامی قطعی برق استفاده کند.لطفا توجه داشته باشید که اضافه کردن تجهیزات بیشتر باعث خواهد شد یوپی اس زمان کوتاهتری پس از قطعی برق روشن بماند. در حالی که اضافه کردن باتری اضافه این زمان را برای شما افزایش خواهد داد.

ولتاژ تجهیزات چقدر است

درامریکای شمالی، ولتاژ مورد استفاده برای سرور قدرت و تجهیزات شبکه معمولا 120 ولت یا 208/240 ولت است.اروپا و آسیا به طور معمول قدرت 230 وات را تامین می کنند.اطمینان حاصل کنید که پورت ورودی یو پی اس با ظرفیت منبع ورودی سیستمهای شما مطابقت دارد.

شما قصد دارید UPS System را کجا نصب کنید؟

سیستم های یو پی اس از اندازه های مختلف و فرمت های مختلف از مدل های کوچک تا سیستم های قفسه دار تشکیل می شود. قبل از خرید یو پی اس بهتر است مکان یو پی اس را تعیین کرده تا پس از خرید مشکلی برای نصب یو پی اس نداشته باشد.

تعمیر یو پی اس

قیمت یو پی اس
یوپی اس کوچک
مکان مناسب برای نصب یو پی اس