دستورالعمل نگهداری یو پی اس-قسمت اول

چک لیست و دستورالعمل نگهداری یو پی اس

تعمیر یو پی اس به دو دسته ی مهم پیشگیرانه و اصلاحی تقسیم می شود. دستورالعمل نگهداری یو پی اس جز دسته ی پیشگیرانه قرار می گیرد. این دستورالعمل یک لیست است که از برنامه های مختلف تشکیل شده است. برای کاهش هزینه ها در تعمیر یو پی اس یا تعویض یو پی اس خراب از این روش استفاده می کنند. زیرا این استفاده از این دستورالعمل عمر یو پی اس را افزایش خواهد داد. اما تعمیر اصلاحی پس از خراب شدن قطعه ای از یوپی اس انجام می گیرد تا یو پی اس احیا شود.

مهمترین نکته در دستورالعمل نگهداری یو  یاس این است که از یک دستورالعمل واحدای توان در برای همه ی مدل های یو پی اس استفاده کرد. در این بین بهره گیری از کتابچه ی راهنمای یو پی اس و یا مشورت با یک تکنسین حرفه ای و با دانش و تجربه ی کافی می تواند پاسخگو باشد

کتابچه ی راهنمای نگهداری یو پی اس:

همانگونه که گفته یکی از مهمترین اقدامات پیروی از کتابچه ی راهنمای یو پی اس است. چنانچه یو پی اس شما بامشکلی مواجه شده است که روش عیب یابی آن در سایت اذران یو پی اس یا کتابچه ی راهنمای یو پی اس آورده نشده است بهتر است از یک پرسنل آمورش دیده در این زمینه بهره بگیرید. نکته ی دیگر در این زمینه رعایت نکات ایمنی است چرا که تابلو برق یا ولتاژهای موجود در ماژول ممکن است مرگبار باشند.

رعایت نکات ایمنی در زمان تعمیر یو پی اس

این ولتاژ های مرگبار هنگامی که خروجی مدار شکن در یو پی اس باز باشد نیز موجود هستند. پس باید ولتاژهای خطرناک را حذف نمود. باز کردن مدار شکن در پانل های توزیع تغذیه یو پی اس و بای پس قطع کننده مدار یو پی اس و بعلاوه باز کردن اتصال مستقیم (DC) لینک متصل به باتری، قبل از حذف همه ولتاژ های خطرناک در UPS ضروری می باشد.  در برخی از موارد بهتر است انرژی ذخیره شده در خازن ها نیز تخلیه گردند. احتیاط در زمان استفاده از تجهیزات یو پی اس را فراموش نکنید.

اصل اول پیروی از دستورالعمل نگهداری یو پی اس

افزایش طول عمر باتری یو پی اس منوط به پیروی از دستورالعمل نگهداری یو پی اس است. اکثر تجهیزات الکترونیکی نیاز به یک برنامه ریزی جهت نگهداری و تعمیر دارند. در برخی موارد  تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نیاز به خاموش کردن دستگاه دارد.

افزایش قدرت یک یو پی اس زمانی عملی خواهد شد که بارهای متصل به یو پی اس از بار بحرانی وارده به یو پی اس کمتر باشد. با این کار هزینه ی تعمیر یو پی اس کاهش یافته و زمان طول عمر آن نیز به حدکاثر می رسد.

هدف اصلی دستورالعمل نگهداری یو پی اس

هدف اصلی دستورالعمل نگهداری یو پی اس کاهش مشکلات یو پی اس، جلوگیری از خرابی یو پی اس و انجام تعمیرات جزئی قبل از بروز مشکلات جدی می باشد. بررسی شرایط یو پی اس به صورت دوره ای طی سه ماهف شش ماه، یک سال و دوسال پس از استفاده از یو پی اس انجام میگیرد و یک چک لیست جهت گزارش تهیه می شود. اطلاعات کافی و دقیق جهت سرویس حرفه ای یو پی اس ثبت خواهد شد. در بخش بعد موارد مهمی که باید توسط تکنسین و کاربر یو پی اس اجرا شود آورده شده است.

مطالب مرتبط:

قیمت تعمیر یو پی اس

سرویس یو پی اس

سرویس اصولی یو پی اسUPS چیست و چرا باید انجام گیرد؟

نگهداری و تعمير یو پی اس برمبنای کار تا خرابی (اصلاحی)

چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس

روش های موثر در افزایش عمر باتری

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!