بررسی و حل مشکل شارژ نشدن یوپی اس

اگر یو پی اس شما به درستی شارژ نمی‌گردد، به طور قطع نمی‌توان گفت که علت شارژ نشدن یوپی اس خرابی باتری یو پی اس یا کابل آن می باشد.تجربه ثابت کرده که برخی اوقات را‌ه‌حل مشکل ایجاد شده می‌تواند بسیار راحتر از آن باشد که تصور می‌کنید!اگر یو پی اس شما به درستی شارژ نمی‌شود، می‌توانید با استفاده از روش های زیر مشکل خود را برطرف کنید:تعمیر یو پی اس

شارژ نشدن یو پی اس

اگر نیاز به سرویس و نگهداری یو پی اس دارید کلیک کنید.

این مشکل در سطوح مختلفی اتفاق می افتد. ممکن است یو پی اس شما زمانی که به شارژر متصل است شارژ نگردد یا اینکه به آهستگی شارژ شود. ممکن است در برخی اوقات سرعت شارژ شدن باتری بسیار آهسته‌تر از سرعت خالی شدن آن باشد. در ادامه روش‌های حل این مشکلات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • سیستم UPS ممکن است برای مدت زمانی استفاده نشده است و در حال حاضر باتری ها شارژ نمی شوند.
  • توصیه می شود زمانی که یک سیستم UPS برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگرفته باشد، باتری ها باید هر سه ماه یک بار به طور کامل شارژ شوند.
  • یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن باتری یو پی اس می تواند آسیب دیدن شارژر یو پی اس شما باشد.
  • تعویض باتری یوپی اس نیز ممکن است چاره ی کار شما باشد. چنانچه 3 تا 4 سال است که از یوپی اس استفاده می کنید حال وقت آن رسیده که باتری یوپی اس خود را تعویض کنید.
  یو پی اس استاتیک
تعمیر ups

سیستم عامل در داخل یک یو پی اس به گونه ای طراحی شده تا طول عمربالایی داشته باشد، با این حال باتری محصولات تضعیف می شوند. در برخی مواقع حتی اگر باتری 100 ٪ پر باشد باز هم PowerChute / SmartSlot گزارش خواهند داد که “” UPS batteries are discharged “” (یو پی اس شارژ ندارد). در مورد یک واحد یو پی اس قدیمی که در حال بارگیری زیاد است، سعی کنید حجم بارگذاری شده را کاهش دهید. این بدان معناست که باید تعداد دستگاه های متصل به یو پی اس را کاهش دهید. عمر باتری معمولی 3 تا 6 سال است. اگر یک UPS قدیمی دارید، سعی کنید از یک باتری قدرتمندتر استفاده کنید.

نکته ی مهمی که درباره ی نحوه ی شارژ کردن یو پی اس وجود دارد این است که نگذارید باتری یوپ اس به طور کامل تخلیه شود و زمانی که به سی درصد رسید آن را به شارژ متصل کنید.

دستورالعمل نگهداری یو پی اس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!