بررسی انواع بوق ممتد یو پی اس

یو پی اس ها معمولا در مکان هایی قرار می گیرند(به عنوان مثال در زیر میز، در یک قفسه و غیره) که دیده نمی شوند. از این رو، به منظور ارائه هشدارهایی در مورد تغییر حالت UPS در شرایط مختلف صداهای قابل شنیدن تحت عنوان بوق یو پی اس از آن پخش می شود.

یک بوق که گه گاه از یو پی اس شنیده می شود طبیعی است. این به این معنی است که UPS در حال انجام وظیفه است و از بار و تجهیزات متصله محافظت می کند.

در زیر لیستی از شاخص های قابل شنیدن و معانی آن ارائه شده است. لطفا به دفترچه راهنمای یو پی اس خود مراجعه کنید تا فهرست کاملی از صداهای قابل شنیدن را ببنید. در ادامه به مشکلات یو پی اس و در اخر به صداهای مربوط به این مشکلات می پزدازیم. بهتر است قبل از انکه به فکر تعمیر یو پی اس باشید این مطلب را مطالعه کنید. یکی از مهمترین این صداها که باید به آن توجه شود بوق ممتد یو پی اس است.

اگر نیاز به یو پی اس برای کامپیوتر دارید کلیک کنید.

نواع صداهای هشدار در یو پی اس:

1.) محصول Back-UPS با قدرت باتری کار می کند

  • 4 بوق هر 30 ثانیه
  • 1 بوق هر 5 ثانیه

دلایل اصلی این بوق چیست؟

  • اگر ولتاژ ورودی برای تجهیزات کامپیوتری شما ناامن باشد، UPS به On Battery منتقل می شود. لطفا برای بخش ولتاژ قابل قبول به بخش فنی مشخصات کتابچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. انتقال گاه به گاه به باتری جای نگرانی ندارد، و یک عملیات عادی می باشد. UPS در تلاش است تا قدرت تمیز، ایمن و قابل اعتماد را تامین کند.
  • اگر فرکانس انحراف + یا – 5٪ باشد، این نیز باعث می شود که یو پی اس به قدرت باتری منتقل شود.
  • اگر شکل ورودی برق “” بیش از حد مجاز باشد برخی از محصولات یو پی اس ممکن است به قدرت باتری منتقل شوند.
  نکات مهم اتصال یو پی اس به ژنراتور

توجه: اگر اختلال در برق مختصر باشد، ممکن است صدای دستگاه را یک یا دو بار بشنوید.

2.) محصول Back-UPS وارد حالت باتری کم شده است

  • نوع بوق پیوسته مداوم

نکته: اگر نرم افزار مدیریت APC در حال استفاده باشد، این خاموش شدن به صورت خودکار صورت می گیرد.

3.) اضافه بار ظرفیت

  • بوق ثابت (LED Overload LED روشن می شود)

لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

1- یو پی اس را خاموش کنید.
2- تمام تجهیزات را از یو پی اس جدا کنید
3- یو پی اس را از برق جدا کنید.
4- دکمه روشن / خاموش را فشار دهید (شما دو بوق را میشنوید) دکمه را قبل از پایان بوق دوم آزاد کنید.

در این مرحله، یو پی اس به کار خود ادامه می دهد.

توجه داشته باشید که در این ادامه ی این مطلب به بررسی بوق ممتد و صداهای هشدار یو پی اس APC می پردازیم. یو پی اس شما ممکن است با این راهنما متفاوت باشد.

سرویس و نگهداری یو پی اس توسط شرکت آذران الکترونیک الوند

1.)یو پی اس با قدرت باتری کار می کند:

این زنگ هشدار نشان می دهد که یو پی اس از عملیات On Line به عملیات On Battery منتقل شده است. در حال حاضر باتری تامین کننده ی برق تجهیزات است.

2.) یو پی اس وارد حالت باتری ضعیف شده است.(  UPS این صدا را 2 دقیقه قبل از خاموش شدن واقعی به صدا در می آورد.)

این زنگ نشان می دهد که یو پی اس به وضعیت باتری کم رسیده است و به زودی خاموش می شود.

  تعمیر استابلایزر

باتری فقط می تواند برای مدت زمان محدودی کار کند. به منظور محافظت از باتری های دستگاه از تخلیه بیش از حد، UPS خاموش می شود و خروجی آن را خاموش می کند. با استفاده از نرم افزار مدیریت 2 دقیقه می تواند تغییر داده شود تا شما بیشتر از یک هشدار در هنگام خاموش شدن دریافت کنید. اگر شما این صدا را شنیدید، بایست فورا سیستم عامل خود را خاموش کنید اطلاعات شما از دست نرود.

3.) Overload Capacity – ( این بوق ممتد باقی می ماند تا بار کاهش یابد)

این زنگ نشان می دهد که UPS یک وضعیت Overload را شناسایی کرده است. اگر این زنگ صدا زده شود، سعی کنید تجهیزات غیر ضروری متصل به یو پی اس را جداکنید. برای تعیین اینکه آیا UPS شما قادر به اداره تجهیزات مورد نظر شماست، از راهنمای اندازه گیری APC در www.apcc.com/sizing دیدن کنید.

4) یو پی اس در زمان تست دچار اشکال شده است

اکثر محصولات یو پی اس APC هر 14 روز یک آزمون خودکار را انجام می دهند و یکپارچگی باتری را بررسی می کنند. اگر باتری در تست موفق نشود، ال ای دی جایگزین باتری روشن می شود. این یک هشدار است که باتری ممکن است در پایان عمر خود باشد و جایگزینی معمولا در عرض 2 تا 4 هفته توصیه می شود.

5.) غیرفعال کردن زنگ های قابل شنیدن UPS – هنگام استفاده از نرم افزار PowerChute Personal Edition، زنگ های زنگ قابل شنیدن UPS می تواند غیر فعال شود. (در همه مدل های Back-UPS موجود نیست)

  علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

آموزش نصب و راه اندازی یو پی اس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!