استابلایزر چیست؟

استابلایزر (Stabilizer) جهت جلوگیری از نوسان برق و پرش های ناگهانی برق شهری (220V) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. استابیلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ 220V یا 380V ثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

استابیلایزر | قیمت استابیلایزر

انواع استابلایزر:

استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد:
دسته اول استابلایزرهای رله ای (استابلایزرهای پله ای) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استابلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت 10V می باشد. که با استابلایزر سری AVR شروع و شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپرهستند.
دسته دوم استابلایزرهای SERVOE این نوع استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری بوده و تنظیم ولتاژ با دقت 1Vاست که با سری STB-11 در مدل های تک فاز و مدل های سه فاز با سری STB-33 ارائه می گردد. این نوع استابلایزرها در محدوده وسیع از 6A تا 80A در مدلهای تک فاز و سه فاز از 9A تا 600A ارائه داده میشود.

استابلایزر

موارد استفاده استابلایزر

تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور، کمپرسور، لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههای CNC، دستگاههای PLC، دستگاههای چاپ و برش، دستگاههای پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی، یخچال، لباسشوئی، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره حتما ً باید از دستگاههای استابیلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه های فاقد استابیلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند.

استابلایزر
فروش، تعمیرات و قیمت استابیلایزر تماس بگیرید: ۸۸۸۱۰۴۳۱-۰۲۱

 مزایای استابلایزر آذران الکترونیک

استابیلایزرهای فوق حرفه ای آذران جزو بهترین کنترل کننده های ولتاژ برق می باشند و دارای بهترین کیفیت هستند. این محصولات قادر هستند نوسانات را به نحوی بسیار عالی و فراتر از بهترین استابیلایزر موجود در بازار،(حتی نوساناتی که با چشم دیده نمی شود) بر طرف کند و ولتاژی بسیار دقیق و مطابق با برق ایران (220 ولت ثابت برای هر فاز) را ارائه دهد، این نوع استابیلایزرها مجهز به سروو موتور از نوع استوانه ای میباشد که دقت عملکرد بسیار بسیار دقیقی دارند.
استابیلایزرهای آذران طراحی شده برای تصحیح ولتاژ برق (فیلتر جهت افزایش و کاهش ولتاژ ) میباشد که میتواند از دستگاه های برقی شما و مناطق صنعتی به خوبی محافظت کنند.

استابلایزر

مشخصات فنی استابیلایزر آذران الکترونیک

۱-قابلیت کنترل میکروپروسسوری هر فاز به صورت مجزا به وسیله سه سروو موتور.
۲-خروجی کاملا خطی.
۳-در تمامی مدل های موجود از سیم پیچ داخلی تماما مس استفاده شده که باعث راندمان ۱۰۰% واقعی میشود.
۴-دارای حفاظت های ایمنی Over Voltage , Under Voltage , Phase failure و کلیه حفاظت های جانبی
۵-فرکانس ۵۰ تا ۶۰ هرتز.
۶-دمای کارکد از ۲۰ – تا ۶۰ + درجه سانتیگراد.
۷-دارای چرخ جهت جا به جای بسیار آسان.
۸-نشان دهنده ولتاژ ورودی و خروجی بین هر فاز ، فاز و نول و جریان مصرفی هر فاز به صورت مجزا.
۹-شکل موج کاملآ سینوسی در ولتاژ خروجی.
۱۰-دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت ولتاژ زیاد از حد.

همچنین در تمامی موارد قیمت این نوع استابیلایزرها نسبت به قیمت وسایلی که توسط این دستگاه محافظت میشوند خیلی کمتر است که باعث صرفه جویی در هزینه میشود.
این دستگاه ها (استابلایزر) با برند امگا دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش و در دو مدل استابلایزر تک فاز و استابیلایزر سه فاز عرضه میشود.

استابلایزر
فروش، تعمیرات و قیمت استابیلایزر تماس بگیرید: ۸۸۸۱۰۴۳۱-۰۲۱