12 سوال مهم در مورد انتخاب UPS برای شبکه / سرور

آیا شما نیاز به UPS شبکه / سرور دارید؟

سیستم های شبکه / سرور UPS از سیستم هایی مانند سرور ها و تجهیزات شبکه در مراکز داده محافظت می کند. سیستم UPS دسکتاپ از رایانه های شخصی، سرورهای فایل های کوچک، لوازم جانبی، تجهیزات صوتی / تصویری و سایر وسایل الکترونیکی در خانه یا دفتر محافظت می کند. اگر شما مطمئن نیستید که به یک یو پی اس نیاز دارید یا خیر،سوالات زیر به شما کمک خواهد کرد که انتخاب مناسب را انجام دهید. اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات بله باشد، باید یک سیستم UPS شبکه / سرور را انتخاب کنید.

آیا یو پی اس می تواند تجهیزات  را به خوبی پشتیبانی کند؟

تجهیزات نمی توانند بدون خراب شدن مدت ها کار کنند و هر گونه نوسانات برقی ممکن است بر روی سیستم تاثیر منفی بگذارد. مثالها: سرورها، سخت افزار شبکه / مخابرات و تجهیزات کارخانه.

آیا یو پی اس  بیش از 750 وات را پشتیبانی می کنند؟

بسیاری از سیستم های UPS دسکتاپ ظرفیت بالاتری نسبت به 750 وات دارد و عمل استاندارد محدود کردن بار تا 80٪ حداکثر ظرفیت است. این به یو پی اس کمک می کند تا نوسانات برق را کاهش دهد، در نتیجه احتمال اضافه بار را کاهش می دهد.

آیا تجهیزات شما نیاز به قدرت موج سینوسی خالص دارند؟

بعضی از تجهیزات ترجیح می دهند یا نیاز دارند که سیستم UPS هنگام استفاده از باتری از قدرت موج سینوسی خالص برخوردار باشد. بسیاری از سیستم های UPS های شبکه / سرور این کار را انجام می دهند.

آیا نیازمند مدیریت UPS از راه دور هستید؟

اکثر سیستم های یو پی اس را می توان از طریق پورت های ارتباطی و یک کامپیوتر کنترل کرد. اکثر سیستم های یو پی اس شبکه / سرور شامل یک کارت حافظه داخلی و یک کارت حافظه داخلی هستند و برخی از آنها شامل کارت از پیش نصب شده می باشد.

آیا می خواهید مدت زمان کار سیستم UPS و باتری را گسترش دهید؟

بسیاری از سیستم های UPS و شبکه / سرور از بسته های اضافی خارجی باتری پشتیبانی می کنند که اجازه می دهد تا UPS مدت زمان بیشتری در زمان قطعی برق کار کند. تنها چند سیستم UPS دسک تاپ از بسته های باتری خارجی پشتیبانی می کند.

چه میزان ظرفیت یو پی اس (وات) برای تجهیزات خود نیاز دارید؟

برآورد ظرفیت مورد نیاز

شما می توانید ظرفیت UPS خود را با مجموع نیروی مورد نیاز تمام تجهیزات مورد نظر برای اتصال به سیستم UPS تخمین بزنید. شما باید به اسناد سازنده تجهیزات مراجعه کنید تا میزان وات را پیدا کنید. اگر شما نمیتوانید مستندات چاپ شده یا آنلاین پیدا کنید، به اسامی تجهیزات مراجعه کنید. اگر تجهیزات شما نیازهای قدرت خود را در آمپر نشان می دهد، تعدادی آمپر با ولتاژ متغیر را برای برآورد ولتاژ ضرب کنید.

به مدل های UPS مراجعه کنید تا مدل های با ظرفیت های بالاتر از نیاز کل توان خود را پیدا کنید. سیستم های یو پی اس به طور معمول توسط رتبه VA خود به فروش می رسند، اما ظرفیت وات نیز باید ذکر شود. (به یاد داشته باشید که تولید کنندگان یو پی اس به طور معمول محدودیت بارگذاری تجهیزات فناوری اطلاعات را تا 80٪ ظرفیت توصیه می کنند. این به UPS کمک می کند تا نوسانات برق را در بر بگیرد، ظرفیت تجهیزات اضافی را کاهش می دهد و احتمال اضافه بار را کاهش می دهد.)

نکته: اگر چه این روش تخمین تقریبی UPS مورد نیازشما را ارائه می دهد، توصیه می کنیم برآورد خود را با تولید کننده یا نماینده فروش UPS تأیید کنید.

برنامه های با ظرفیت بالا

اگر ظرفیت شما بیش از 16000 وات باشد، ممکن است بخواهید سیستم UPS سه فاز را بررسی کنید، یا شما می توانید تجهیزات خود را به گروه های کوچکتر تقسیم کنید تا توسط چندین سیستم یو پی اس تک فاز پشتیبانی شوند.هزینه های برق سه فاز  بیشتر  تک فاز نصب است، اما می تواند برای بارهای با ظرفیت بالا کارآمد باشد.

فاکتور قدرت بالا

به کدام یک از اتصالات برق ورودی و خروجی نیازمندید؟

چگونه می توان مطمئن شوید که زمان کافی برای پشتیبان گیری دارید؟

سیستم های یوپی اس در حال توسعه قابل اجرا

تولید کننده یو پی اس باید داده های زمانبندی دقیق را برای سیستم UPS در محدوده سطوح بار که می تواند پشتیبانی کند، ارائه کند. اگر سیستم UPS شبکه / سرور 80٪ بار داشته باشد، باتری های معمولی به طور معمول زمان اجرای پشتیبان را برای پشتیبانی از عملیات بدون وقفه در طول قطع های 5 تا 10 دقیقه فراهم می کنند. بسیاری از سیستم های UPS شبکه / سرور همچنین می توانند به یک یا چند بسته باتری خارجی اختیاری برای افزایش زمان اجرا متصل شوند. باتری های خارجی بزرگ، پرهزینه و نیاز به جایگزینی دوره ای هستند. اگر برنامه شما نیاز به یک زمان طولانی مدت داشته باشد، ممکن است بخواهید با تولید کننده یو پی اس برای راه حل های زمانبندی سفارشی تماس بگیرید یا سیستم برق یو پی اس را با یک ژنراتور  آماده کنید.

 

مطالب بیشتر:

تعمیر یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس

تعمیر یو پی اس سرورها و دیتاسنترها

قیمت یو پی اس
یو پی اس ارزان قیمت