یو پی اس ارزان قیمت

منبع تغذیه بی وقفه (UPS)، به عنوان یک پشتیبان برق نامیده می شود،که انرژی الکتریکی را برای تجهیزات متصل  از یک منبع باتری هنگام قطع برق تامین می کند.

یک یو پی اس به طور معمول برای محافظت از رایانه ها، تجهیزات ارتباطات مخابراتی یا سایر تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود. قطع برق غیرمنتظره می تواند باعث اختلال در عملکرد یا از دست دادن اطلاعات شود.

مشکلات مختلفی وجود دارد که یو پی اس آن را بسته به عملکردی که توسط سازنده گنجانده شده اصلاح می کند. این مشکلات به شرح زیر هستند:
1. قطع برق
2. ولتاژ ضعیف – اتصال کوتاه
3. Brown out – ولتاژ کم برای مدت زمان طولانی.
4. Over voltage – ولتاژ افزایش یافته برای مدت زمان طولانی.
5. ولتاژ انفجار – کوتاه مدت اما با شدت بالا رعد و برق.
6. خط نویز – اعوجاج در شکل موج قدرت قرار می گیرد.

یو پی اس ارزان قیمت

line interactive ،OFFline دو طرح  رایج UPS هستند که برای محافظت سیستم ها به فروش می رسند و ارزان هستند

off line:

یو پی اس های آماده به کار، مشکل قطع برق را حل می کنند و به طور معمول حفاظت از ولتاژ را ارائه می دهند. این طراحی یو پی اس در زمان قطعی برق به سادگی نیروی برق را تا زمانی که انرژی ذخیره شده در باتری باشد تامین می کند و هر نوع مشکل در ولتاژ برق شهری را به راحتی عبور می دهد. یو پی اس های آماده به کار هنگامی که ولتاژ ac از حالت نرمال خارج شود و تا زمانی که ولتاژ به سطح نرمال نرسد، به حالت باتری تغییر خواهد کرد. دستگاه افلاین از گروه یوپی اس ارزان قیمت هستند و به طور معمول با استفاده از یک موج مربعی  اصلاح شده در حالت باتری خروجی را محیا می کنند. این واحدها به طور معمول امروزه در واحدهای 1600 ولت امپر و پایین ترند و برای استفاده در منزل یا یک کامپیوتر و دفاتر تجاری طراحی شده اند.یکی از مشکلات رایج یو پی اس افلاین این است ممکن است خیلی زود خاموش شوند حتی وقتی خط نشانگر باتری هنوز روشن است.

 

Line Interactive: 

واحدهای Line Interactive دارای یک تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک (AVR) می باشند. AVR اجازه می دهد که یو پی اس به افزایش ولتاژ خط ورودی بدون انتقال قدرت بر روی باتریها کمک کند. یکی دیگر از مزیت این است که تعداد انتقال بار مصرفی به باتری را کاهش می دهد. این انتقالها عمر باتری را کاهش نمی دهند. و بلعکس به طول عمر باتری می افزاید.  توان UPS های Line Interactive شایع ترین طراحی برای توان های در محدوده 0.5 kVA تا 5 kVA هستند و با خروجی موج سینوسی تولید میشوند.

یو پی اس ارزان قیمت به طور معمول قابلیت فیلترینگ خط بسیار موثری ندارند، چه در حالت آماده به کار و چه در Line Interactive . تمام سیستم های هوشمند در این UPS شامل فن آوری فیلتر مبتنی بر ترانسفورماتور ها هستند.

یو پی اس line interactive و off line

 

مطالب بیشتر:

تعمیر یو پی اس
یوپی اس کوچک
یو پی اس دست دوم

قبل از خرید یو پی اس به این نکات توجه کنید
آموزش خرید و استفاده از یو پی اس