یو پی اس ارزان: دو دلیل برای نخریدن یو پی اس ارزان

منبع تغذیه بی وقفه (UPS)، دستگاهی است که انرژی الکتریکی را برای تجهیزات متصل  از یک منبع باتری هنگام قطع برق تامین می کند.

الزام استفاده از یو پی اس برای دستگاه های الکترونیکی برای هیچ شخصی پوشیده نیست. افراد زیادی برای محافظت از دستگاه های خود به خرید یو پی اس روی می آورند. قطعی برق و اختلالات در آن موجب بروز خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. یو پی اس مزایای زیادی برای کاربران خود دارد. یو پی اس ها در هنگامی قطعی برق از طریق باتری برق مورد نیاز برای روشن ماندن دستگاه ها تامین کرده و این امکان را به کاربر می دهد تا اطلاعات را ذخیره نماید. از مزایای دیگر خرید یو پی اس این است که این دستگاه در صورت بروز مشکلات و نوسانات برق،از تجهیزات مت محافظت می کنند از این رو ما به جای خرید دستگاه های گران قیمت برای جبران خسارت کافیست یک یوپی اس خریداری نماییم.

خیلی از کابران به دنبال یو پی اس های ارزان قیمت تر هستند تا هزینه های خود را کاهش دهند ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب یو پی اس های ارزان قیمت اشنا سازیم تا بهترین تصمیم را قبل از خرید یو پی اس گرفته و مناسبترین یو پی اس را انتخاب کنید:

عمر کوتاه باتری یو پی اس های ارزان:

برند های گوناگونی از یو پی اس ها در بازار یافت می شود که هر کدام دارای قیمت ها و کیفیت های مختلفی می باشند. یو پی اس های ارزان قیمت به لحاظ عمر باتری ضعیف می باشند و خیلی زود نیاز به تعمیر پیدا می کنند وگاها برخی از آن ها نیز غیر قابل تعمیر میباشند. از این رو اگر می خواهید باتری یو پی اس شما سالهای بیشتری عمر کند توصیه می شود به سراغ یو پی اس های ارزان قیمت نروید . البته این نکته که تمام باتری ها روز به روز روند فرسوده شدن را طی میکنند امری طبیعی است اما این روند به نحوه ی نگهداری از باتری یو پی اس وکیفیت باتری نیز بستگی دارد.

شکل و دیاگرام خروجی یو پی اس های ارزان:

از جمله عواملی که قیمت یو پی اس را تعیین میکند شکل موج خروجی یوپی اس می باشد. همانطور که گفته شد یو پی اس ها انواع گوناگونی دارند و همچنین شکل موج خروجی انها نیز متفاوت است. از نکاتی که کمتر توسط فروشندگان یوپی اس به مشتریان گفته می شود همین نکته است. شکل موج خروجی یوپی اس ها بسته به کیفیت یو پی اس متفاوت می باشد. انواع موج های خروجی شامل موج سینوسی، موج مربعی و موج مربعی اصلاح شده می باشد.
موج سینوسی: این بهترین شکل موج است، زیرا شکل سیگنال الکتریکی بصورت ایده آل است. UPS ها با کیفیت بالا تولید خروجی سینوسی می کنند که نیاز به اجزای نسبتا گران در اینورتر است.
موج مربعی: اینورتر در این حالت ارزان تر طراحی شده است که موج خروجی مربعی را تولید می کند. استفاده از یو پی اس های ارزان قیمت می تواند موجب نویز یا مشکلات دیگر در برخی از تجهیزات شود. خروجی موج مربعی تنها در ارزانترین یو پی اس ها یافت می شود و در صورت امکان باید از خرید این یو پی اس ها اجتناب شود.
موج مربعی اصلاح شده: این شکل موج سازنده بین موج سینوسی و موج مربعی است. این یوپی اس ها به نسبت ارزانتر از یو پی اس های با موج خروجی سینوسی هستند اما اگر دستگاه های الکترونیکی شما بسیار حساس هستند باید از یو پی اس هایی با خروجی موج سینوسی استفاده نمایید.

راهکار چیست:

اگر قصد خرید یو پی اس دارید باید فاکتورهای گوناگونی را در نظر بگیرید.همیشه خریدن جنس ارزان قیمت برای شما سودی به دنبال نخواهد نداشت.

ابتدا توان الکتریکی مورد نیاز برای یو پی اس خود را تعیین و سپس بر اساس محدودیت ها و مشخصات فنی مورد نطر مانند اندازه و ابعاد، نوع باتری و کیفیت برق خروجی و حتی برند مورد نظر ، انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

مطلب بیشتر

تعمیر یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس
قیمت یو پی اس

سوالات متداول درباره ی یو پی اس ها
یوپی اس کوچک