کاهش میزان مصرف باتری یو پی اس در زمان های حیاتی

 باتری های یو پی اس وظیفه ی تامین برق مورد نیاز سیستم ها و تجهیزات را در زمان قطعی برق دارند. در برخی موارد شما می خواهید باتری یوپی اس دستگاه ها بیشتر عمر کند و در زمان حیاتی دیرتر خاموش شود.

هنگامی که میزان باترییوپی اس کاهش پیدا می کند و سطح شارژ یوپی اس کاهش می یابد آلارم یوپی اس فعال می گردد.

کاهش توان مورد استفاده سبب کاهش مصرف باتری و در نتیجه کنترل shutdown  خواهد شد. در این وضعیت سیگنالی از سوی سیستم فرستاده خواهد شد و سبب کاهش مصرف باتری یوپی اس خواهدشد.

مطلب پیشنهادی:

روش های موثر در افزایش عمر باطری یو پی اس

راهکار:

نحوه ی ارسال پیام

برای آنکه سیستم shutdown کنترلی سیستم به خوبی کار کند باید موارد زیر رعایت شده باشد.

ارتباط چهار سیمی بین محصول System i® و  یو پی اس را انتخاب کنیم.

سیگنال نقص عملکرد (utility fail) فعال باشد.

در صورت رعایت موارد بالا Shutdown کنترلی بلافاصله انجام می‌شود.

اگر سیستم بر روی توان کمکی (utility power) عمل کند و یو پی اس سیگنال باتری ضعیف را سریعا بفرستد، سیستم در مدت زمان طولانی تری روشن می‌ماند. نام پیغام ارسال شده CPI0964 میباشد. اما، تحت این شرایط اگر توان کمکی از دست برود سیستم بلافاصله مکانیسم shutdown را شروع می‌کند.

چه زمانی یو پی اس سیگنال shutdown کنترلی را ارسال می کند؟

زمانی که سیستم این پیغام را برای روشن ماندن یو پی اس ارسال می کند از قبل توسط کارخانه تعیین شده است. این زمان برای اکثر یوپی اس ها دو دقیقه می باشد. بدان معنی که دو دقیقه قبل از تمام شدن باتری یوپی اس این پیغام فرستاده می شود.

نحوه ی تغییرات تنظیمات:

برخی از یو پی اس ها این امکان را به کاربران می دهد که زمان shutdown کنترلی را تغییر دهند. ممکن است که زمان از پیش تعیین شده توسط کارخانه در یوپی‌اس برای shutdown نرمال سیستم شما کافی و مناسب نباشد. پس بعد از خرید یو پی اس می توانید این زمان را طبق خواسته و نوع یو پی اس محاسبه کنید. مقدار مناسبی را برای QUPSDLYTIM به کار ببرید و زمان را برای سیگنال باتری ضعیف بر روی یوپی‌اس (در صورتیکه قابل تنظیم باشد) تنظیم نمایید.

 

نمودار زمان برحسب QUPSDLYTIM :

این نمودار زمان آنچه را که از زمانی که توان کم می‌شود تا زمانی که سیستم خاموش می‌شود اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد. طول مدت زمان با طول عمر مجاز و اسمی باتری یکسان است. خط زمان در نقطه‌ای که توان کمکی (utility power) به اتمام می‌رسد شروع می گردد. در همین زمان یو پی‌اس یا واحد توان باتری فعال است. در این هنگام برنامه‌ی کاربر عمل می‌کند و وقفه‌ی مقدار QUPSDLYTIM موثر می‌باشد. وقتی که این زمان به پایان برسد، حافظه‌ی اصلی ذخیره می‌شود و سپس shutdown صورت می‌گیرد. بعد از آن باید مقداری زمان از عمر باتری یو پی اس به عنوان ضریب اطمینان باقی مانده باشد.

باتری یو پی اس

 

مطلب بیشتر:

تعمیر یو پی اس
معنا و مفهوم الارم ها در یو پی اس
88307915/تعمیر یو پی اس APC
قیمت باتری یو پی اس

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!