چگونه یو پی اس را خودمان تعمیر کنیم؟

اگر یو پی اس شما خراب شده است، یا باید کار تعمیر یو پی اس را به یک تعمیرکار بسپارید یا به فکر خرید یک مدل جدید یو پی اس باشید. بهتر است این تصمیم را پس از خواندن این مقاله بگیرید! تا به حال به این فکر کرده اید که مشکل یو پی اس را خودتان برطرف نمایید؟ با تشخیص مشکل یو پی اس می‌توانید هم در پول و هم در زمان خود صرفه جویی نمایید. تنها کاری که باید بکنید این است که ببینید مشکل یو پی اس شما از کجاست و چرا یو پی اس خراب شده است.

چگونگی تعمیر یو پی اس:

آیا شما از یو پی اس قدیمی (برق اضطراری) استفاده می کنید؟ آنها کاربردهای فراوانی در محل کار و منزل شمادارند. و این راهنمایی به شما نشان می دهد که چگونه آنها را در حال روشن نگه دارید.

در زندگی روزمره ما با انواع مختلفی از مشکلات روبرو هستیم و ممکن است برای هر کدام از آنها ناراحت شویم. گاهی اوقات پول خود را در اثر فقدان دانش از دست می دهیم. امروز ما قصد داریم به شما یک ترفند آموزش بدهیم که می تواند زندگی دوم UPS  شما را به آن اهدا کند و همچنین پول خود را ذخیره کند.

این یک ترفند بسیار ساده است که هرکسی با دانش الکترونیکی پایه می تواند آن را در خانه یا محل کار امتحان کند. با استفاده از این ترفند، می توانید 90٪ UPS ها  را در خانه تعمیر کنید.

UPS خود را دور نیندازید، فقط گام به گام راهنمای ما را دنبال کنید تا آن را بازگردانید.

معمولا عمر هر UPS یک یا دو سال است. اغلب موارد باتری UPS پس از این دوره آسیب خواهد دید. بنابراین شما لازم نیست که در مورد UPS خود نگران باشید. UPS خوب است، بر روی باتری یوپی اس متمرکز شوید.

با باتری یو پی اس چه کار کنید؟

ما از قبل می دانیم سیستم UPS ما درست کار می کند، اما مشکل اصلی باتری است. به سادگی، راه حل جایگزین باتری را انجام دهید. بیشتر باتری های یو پی اس 12 ولت 7 آمپر یا 12 ولت 7.2 آمپر است.

معمولا باتری های یو پی اس باتری اسید سرب می باشد. شما می توانید یک باتری یو پی اس را از هر فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر فروش باتری یو پی اس در تهران خریداری کنید.

چگونه باتری یو پی اس را تعویض کنیم؟
باز کردن پوشش UPS
کلیه پیچ ها را در پشت یو پی اس باز کنید و به سادگی  پوشش آن را جدا  نمایید.

تعمیر یو پی اس

تعمیر یو پی اس

حالا فقط به فیوز UPS را نگاه کنید. گاهی اوقات یک فیوز آسیب دیده ممکن است علت عدم کارکرد یو پی اس باشد. اگر فیوز را در حالت آسیب دیده پیدا کرده اید فقط آن را با یک جدید جایگزین کنید.

معمولا ظرفیت فیوز می تواند 5A یا 3A یا چیزی شبیه به این باشد و شما می توانید آن را از هر فروشگاه الکتریکی خریداری کنید.

تعمیر یو پی اس

باتری جدید خود را برای جایگزینی آماده کنید
با در نظر گرفتن ولتاژ  می توانید اطمینان حاصل کنید که باتری جدید شما خوب کار میکند. اگر شما هیچ تستر ولتاژی ندارید نگران نباشید در هنگام خرید باتری جدید، خواندن ولتاژ باتری را در فروشگاه الکتریکی انجام دهید.

تعمیریوپی اس

جدا کردن باتری قدیمی از UPS:
اکنون وقت آن است که باتری  را از UPS خود جدا کنید.

شما می توانید ببینید که دو کابل متصل به باتری وجود دارد. یکی رنگ قرمز است و دیگری رنگ سیاه است. کابل قرمز برای برق مثبت است و سیاه و سفید برای برق منفی است.

این کابل ها را با دقت با استفاده از دست خود جدا کنید. قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که UPS شما به برق متصل نیست.

تعمیر یو پی اس

باتری جدید را در همان محل جایگزین کنید
شما تقریبا تمام کار را انجام داده اید، فقط باتری جدید را در محل قبلی نصب کنید.

تعمیر یو پی اس

جلد را ببندید و دکمه Power On را فشار دهید.
دوباره آن را ببندید و دکمه برق را فشار دهید، UPS شما کار خواهد کرد!

احتمالا شما قصد داشتید این یو پی اس را دوربیندازید، اما با استفاده از این ترفند ساده شما نه تنها می توانید پول خود را ذخیره کنید، بلکه لذتی خلاقانه خواهید برد.

اگر مشکل شما از باتری نیست میتوانید مقالات دیگر سایت را مطالعه نمایید.

سیستم جایگزین هنگامی که یو پی اس خراب می شود

تست، عیب یابی و تعمیر مقاومت یو پی اس

تعمیر یو پی اس- عیب یابی و تعمیر خازن مدارالکترونیکیUPS

تست، عیب یابی و تعمیر خازن یو پی اس

آموزش عیب یابی یو پی اس

تعمیر یو پی اس-شناخت اجزای یو پی اس و عیب یابی

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!