مکان مناسب برای نصب یو پی اس کجاست؟

یو پی اس دستگاهی است که وظیفه ی محافظت و مراقبت از سیستم و تجهیزات الکترونیکی مارا به عهده دارد. به دلیل حساسیت بالای وظیفه ی این سیستم، عملکرد آن باید همیشه دقیق و طبق برنامه باشد.نصب یو پی اس

اما در این میان عوامل متعددی عملکرد سیستم یوپی اس را دچار اختلال می کند که یکی از این عوامل محیط و فضایی است که یو پی اس در آن قرار دارد. هر چه سیستم یو پی اس و باتری یوپی اس، در محیط مناسبتری قرار داشته باشند یو پی اس سالمتر خواهد ماند و عمر یو پی اس افزایش خواهد یافت.

هر چه مکان سازگاری کمتری با یو پی اس داشته باشد احتمال خرابی زود هنگام یو پی اس بیشتر می شود. برخی اوقات آسیب هایی که مکان نامناسب به یو پی اس وارد می کند جبران ناپذیر بوده و خسارات مالی زیادی را در بر خواهد گرفت.

از این رو اگر دغدغه ی داشتن یک یو پی اس سالم با عملکرد بالا را دارید بهتر است همین ابتدای کار در هنگام نصب یو پی اس دقت لازم و کافی را به کار ببرید تا احتمال نیاز یو پی اس را به تعمیر یو پی اس کاهش دهید.

نحوه ی انتخاب مکان مناسب برای نصب یو پی اس

برای یافتن مکانی مناسب برای نصب و نگهداری یو پی اس موارد زیر را رعایت نمایید:

اولین نکته برای انتخاب مکان یو پی اس حجم و وزن یو پی اس است. اگر هنوز یو پی اس را خریداری نکردید قبل از خرید یو پی اس مکانی را که برای نگهداری یو پی اس در نظر گرفته اید  اندازه گیری کرده و یو پی اسی متناسب با آن خریداری نمایید. اگر احتمال دارد در اینده به یو پی اسی با توان بالا نیاز پیدا کنید و یک باتری اضافه روی یو پی اس نصب کنید این مورد را نیز در نظر بگیرید و مکانی را انتخاب کنید که حجم مناسبی از باتری های یوپی اس را در خود جای دهد. سطحی که یو پی اس بر روی آن قرار می گیرد باید توانایی تحمل وزن باتری های یو پی اس را داشته باشد.چگونه یک باتری به یوپی اس اضافه کنیم؟

از مواردی که در نصب یو پی اسبه ان توجهی نمی شود قرار گیری آن در تابش خورشید است. اگر احتمال دارد که در طول روز آفتاب در مکان چرخش داشته و روی باتری های یو پی اس بیفتند آن را در نظر بگیرید.

از انجایی که باتری های یو پی اس باید در دمایی مناسب (زیر25 درجه) قرار داشته باشد، نورخورشید ذمای آن ها را بالا می برد و برای باتری ها یو پی اس مضر می باشند.

فاصله ی مناسبی برای یو پی اس از دیوار و دیگر لوازم منزل در نظر بگیرید تا جریان هوا به خوبی برقرار گردد. این فاصله حداقل باید 30 سانتی متر باشد

مراقبت از کابل های یو پی اس از مواردی مهم در نگهداری صحیح یو پی اس می باشد.  کابل های یو پی اس بسیار حساس بوده و اگر در مکانی پر تردد قرار داشته باشد احتمال ایجاد اختلال در آن افزایش خواهد یافت.طریقه ی سالم نگه داشتن باتری یو پی اس

مطالب مرتبط:

تعمیر یو پی اس
طریقه ی نصب یو پی اس به منظور محافظت از دستگاه ها در برابر رعدو برق
آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار یو پی اس+عکس

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!