مشکلات یو پی اس

مشکلات یو پی اس و سریعترین روش حل آن

بررسی مشکلات یو پی اس و راه حل رفع آن

یو پی اس ها دستگاه های پشتیبانی برق هستند که در شرایط اضطراری همچون قطعی برق یا ولتاژهای نامتعارف از دستگاه های محافظت می کند. این دستگاه الکترونیکی نیز مانند همه ی دستگاه های دیگر ممکن است دچار نقص شود. در این بخش از آذران یو پی اس به بررسی مشکلات یو پی اس و سریعترین روش حل آن می پردازیم.

1- مدت هاست که یو پی اس استفاده نشده است و باتری به خوبی شارژ نمی شود.
مشکل: انبار کردن نامناسب یو پی اس

توصیه ما این است که زمانی که یو پی اس برای مدتی غیر استفاده انبار شده است باتری باید هر سه ماه یکبار به مدت 4 تا 6 ساعت شارژ شود. اگر باتری برای مدت زیادی به برق متصل نشود می تواند سبب شکست باتری شود.

2) تمام تجهیزات به یو پی اس متصل است اما سیستم یو پی اس فقط خاموش می شود.
مشکل: بیش از ظرفیت یو پی اس بار به یو پی اس متصل است.
راه حل: دستگاه هایی که به یو پی اس متصل هستند نباید از ظرفیت باز یو پی اس بیشتر شوند. برای جلوگیری از این آسیب تمام ظرفیت بارها را با یکدیگر مقایسه کنید و با هم جمع کنید. چنانچه کلب ظرفیت بیش از ظرفیت یو پی اس باشد بار وارده به یو پی اس را باید کاهش داد.

3) زمان قطع برق، تجهیزات ضروری خاموش می گردد اما تجهیزات غیر ضروری همچنان روشن است.
مشکل:تجهیزات به درستی و طبق اصول به یو پی اس متصل نشده اند.
راه حل: اکثر یو پی اس ها 2 مجموعه از رسانه را شامل می شود: مجموعه ی اول باتری و رسانه های افزایشی حفاظت شده است که قدرت باتری پشتیبان را ارائه می کند و مجموعه ی دوم رسانه های فقط افزایشی هستند که قدرت باتری پشتیبان را ارائه نمی کند. توصیه می شود که تجهیزاتی که به باتری نیاز ندارند و یا از ظرفیت یو پی اس تجاوز می کنند  را به رسانه های فقط افزایشی متصل کرد. زمانی که یو پی اس با باتری روشن باشد تجهیزات افزایشی خاموش خواهند بود.

 

4) پس از قطع برق در مدت کوتاهی تجهیزات نیز خاموش می شوند.
مشکل: باتری ها فرسوده شده اند
راه حل: دلایل زیادی وجود دارد که باتری عملکرد مناسبی را ندارد. پس از آنکه مطمئن شدید بار متصل شده به باتری از ظرفیت آن تجاوز نکرده است و باتری دو سال است که استفاده می شود بهتر است باتری را تعمیر و یا تعویض کنید. البته این موضوع به عملکرد باتری، کیفیت و ظرفیت آن بستگی دارد. مطالعه ی ولتاژ باتری تعیین کنند آن است که آیا باتری در محدوده ظرفیت توصیه شده هستند یا نه.

موارد ذکر شده بخشی از مشکلات یو پی اس می باشد. برای عیب یابی یو پی اس می توانید به بخش آموزش عیب یابی یو پی اس مراجعه کنید.

مطالب بیشتر:

تعمیر یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس

سولفاته شدن باتری یو پی اس

تعمیر یو پی اس حرفه ای با آموزش مستمر