خرید یو پی اس

قبل از خرید یو پی اس به این نکات توجه کنید

مهمترین نکات خرید یو پی اس

تنوع برندهای یو پی اس در بازار و وجود یو پی اس های خارجی و ایرانی و ویژگی های متفاوت هر کدام سبب می شود که کار ششم هنگام خرید و انتخاب یو پی اس کمی سخت شود. یو پی اس ها دستگاه هایی هستند که عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید .برای خرید یو پی اسups اولویت بندی فاکتورها و عواملی که در کارایی یو پی اسups تاثیرگذار است شرط اصلی انتخاب یو پی اس می باشد.

بیشتر افراد تصور می کنند یو پی اس هر چه گرانتر باشد قطعا می تواند نیاز آنها برآورده سازد اما یو پی اس های گران قیمت و مارک های خارجی ویژگی های منحصر به فردی دارند که ممکن است اصلا به کار شما نیایند و شما با خرید یو پی اس ارازنتر بتوانید بهترین بهره را از هزینه ای که صرف کرده اید ببرید.

یو پی اس ها در ظاهر دستگاه،رنگ،اندازه،وزن،امکانات UPS،خدمات و پشتیبانی،کیفیت برق خروجی،گارانتی،رنجهای توان،امکانات بورد الکتریکی،کیفیت باتری ها با یکدیگر متفاوتند از این رو در هنگام انتخاب یو پی اس باید اولویت های خود را متناسب با نیاز خود مشخص کرده و بهترین یو پی اس را انتخاب کنید.

در هنگام خرید یو پی اس به این نکات توجه نمایید:

نوسانات ولتاژ و فرکانس ورودی و کیفیت برق:

برای  بارهایی که نسبت به نوسانات ولتاژ و یا تغییرات فرکانسحساند  استفاده از یو پی اس دابل کانورژن مناسب خواهد بود. همچنین در صورت استفاده از ژنراتور کیفیت و نوسانات ولـتاژ و خصوصا سرعت تغییرات فرکانس را مد نظر قرار دهید ، در شرایطی که سرعت تغییرات فرکانس از 1 hz/s بیشتر باشد (معمولا در ژنراتورهای بنزینی با توان کمتر از 5KVA این ناپایداری دیده می شود) نیز ،یوپی اس دابل کانورژن توصیه می گردد.

 مدت زمان برق دهی یو پی اس:

مدت زمان پشتیبانی بارهای مصرفی با توجه به مقدار توان حقیقی بار ، راندمان و تلفات داخلی و اینورتر دستگاه یو پی اس ، تعداد ، ولتاژ و آمپر ساعت باتری تعیین می گردد

 توان یو پی اس:

توان تمام دستگاه هایی را که باید توسط یو پی اس حفاظت و تغذیه شوند را محاسبه و با یکدیگر جمع کنید، توصیه می شود که بار متصل به یوپی اس از 70% توان نامی یوپی اس بیشتر نباشد.

ولتاژ و جریان مصرف کننده ها را می توانید بر روی برچسب مشخصات آن تحت علامت اختصاری (V) برای ولتاژ و (A) برای جریان ببینید وحاصل ضرب ولتاژ نامی در جریان مصرف کننده را بدست آوردی. معمولاً جریان مصرف کننده ها بر اساس استفاده از حداکثر کارایی آن ها و در بدترین شرایط ولتازی نوشته می شود . توجه کنید میزان محاسبه شده غالباً بیشتر از مقدار واقعی مصرف خواهد بود .

مطلب بیشتر:

تعمیر یو پی اس

یو پی اس ارزان: دو دلیل برای نخریدن یو پی اس ارزان
راهنمای خرید یو پی اس
کاهش هزینه ها با خرید یو پی اس DC