طریقه ی نصب یو پی اس به منظور محافظت از دستگاه ها در برابر رعدو برق

منابع برق بی وقفه (UPS ها) کمک می کندکه آسیبی به سیستم درهنگام قطعی برق و نوسانات الکتریکی معمول وارد نشود.اما حفاظت مؤثرتری درباره  اتصالات و تجهیزات کامپیوتری وجود دارد. نشانگرهایی وجود دارند که  این اطمینان را به شما می دهد که یوپی اس در بهترین وضعیت نصب شده و به خوبی از سیستم شما محافظت می کند.معنا و مفهوم آلارم ها در یو پی اس

طوفان، گردبادها و زمین لرزه تنها بلایایی نیستند که به کامپیوترها، سرورها و تجهیزات الکترونیکی آسیب می رسانند. از دست دادن برق بطور ناگهانی سبب میشود تا برنامه های باز و پروسه ی ذخیره ی اطلاعات به درستی انجام نگیرد. داده های از دست بروند و در مواردجدی خسارت جدی تری را در بر میگیرد.

اسپیک های قدرتمند برق نیز باعث مشکل می شوند. الکترونیک حساس کامپیوتری به راحتی می تواند توسط شک های الکتریکی ایجاد شده توسط رعد و برق یا نوسانات شبکه برق نابود شود.

یوپی اس (UPS ها) کمک می کند تا از آسیب های ناشی از دست دادن قدرت و نوسانات الکتریکی معمول جلوگیری شود. با این حال، فقط اتصال به یو پی اس و اتصال تجهیزات رایانه ای تضمین نمی کند که سیستم ها به درستی محافظت می شوند. اما نحوه ی نصب یو پی اس تعیین کننده خواهد بود. روش زیر را دنیال کنید تا یوپی اس شما تمامی خطرات را خنثی نماید.

محافظت یوپی اس و دستگاه ها در برابر رعد و برق:

کامپیوترهای متصل به دستگاه های UPS همچنان از خطر  رعد و برق محافظت نمی شوند. مطمئنا، UPS ها ممکن است از کامپیوتر در برابر جریان برق محافظت کند، اما رعد و برق کمی خطرناک تر است و از طریق اتصالات  مودم کابلی و اتصالات DSL سبب سوختن ونابودی سخت افزارها و مادر برد شود. برای ایمن کردن یو پی اس در برابر برق اطمینان حاصل کنید که شبکه خود را به درستی پیکربندی کرده اید. مدار حفاظت از داده های یو پی اس را بین خط تلفن داده های ارائه دهنده ارتباطات و سیستم های کامپیوتری خود نصب کنید. به طور معمول، مدار مخابراتی به یک ورودی فیزیکی بر روی یو پی اس وصل می شود و همچنین خروجی RJ-11 یا RJ-45 مشابه را برای ادامه ارتباط اتصال مدار به شبکه محلی شما ارائه می کند.

اگر یک نیروی الکتریکی قوی ایجاد شود، مدار حفاظتی یو پی اس از تخریب تجهیزات دیگر جلوگیری خواهد کرد. مدار دیگر ممکن است پس از چنین شوکی کار نکند، اما جایگزینی یک دستگاه UPS ارزان تر از جایگزینی چندین سرور، رایانه های شخصی و سوئیچ های شبکه بهتر است.

مطلب بیشتر:

تعمیر یو پی اس
آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار یو پی اس+عکس
نکاتی درباره ی نصب یو پی اس
مکان مناسب برای نصب یو پی اس

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!