طریقه ی سالم نگه داشتن باتری یو پی اس

عملکرد باتری های یو پی اس بسته به میزان و قابلیت باتری آن می باشد. نگهداری از باتری های یو پی اس امری مهم برای افرادی که از یو پی اس ها استفاده میکنند می باشدکه تا مدت ها  به خدمات تعمیر یو پی اس نیاز پیدا نکنند.

نگهداری از باتری یو پی اس:

ما در این مقاله شما را با نکاتی هر چند ساده اما ضروری برای سالم نگه داشتن باتری یو پی اس آشنا می کنیم.

استفاده از کیس:

مشلکاتی از جمله ضربه به باتری و اتصالات مربوط به آن سبب اسیب رسیدن به باتری یو پی اس می شود. بهتر است یو پی اس را در جای خود نگهدار کنید. کیس های ساخته شده برای یو پی اس ها متناسب با انواع سایزهای یو پی اس در بازار موجود می باشند. این کیس ها ضربات احتمالی را به خود جذب نموده و از آسیب رسیدن به باتری جلوگیری می کنند. این کیس های ضد زنگ بوده و جنس آن ها مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی و خطرات احتمالی دارد.

بررسی وضعیت باتری یو پی اس

اگر می خواهید مدت ها باتری یو پی اس شما سالم بماند بهتر است در دورهای زمانی شش ماهه آن را بررسی کنید و با دستگاه تستر باتری یو پی اس، آن را تست کنید. باتری های یو پی اس پس از مدتی استفاده دیگر کارایی اولیه خود را ندارند اما با بررسی وضعیت، تعمیر و سرویس آن مانند روز اول می توانند برای شما مفید باشند. شما با مشاهده ی باتری نیز می توانید با سالم بودن یا نبودن آن پی ببرید.
روش آسان برای تست باتری یو پی اس

اگر در باتری یو پی اس علائمی مثل کاهش الکترولیت، شل شدن تسمه دینام، شل شدن بست های نگهدارنده باتری، شکستگی جعبه، خوردگی کابلها یا سر باتری یو پی اس، گرم شدن یا تورم باتری، مشاهده نمودید بهتر است اقدامات لازم را برای تعمیر باتری محیا سازید. در هر بررسی دقت کنید که اتصالات بین باطری ها کاملاً محکم باشد و سر باتریها اکسید نشده باشند. تو و نیز باطری بیش از اندازه گرم و متورم نشده باشد.
در صورت کشیده شدن بهتر است، اول باطری را از مدار خارج کنید و بعد از آن سر باطری را با آب جوش و سمباده کاملاً تمیز کنید تا حالت رسانا بودن سر باطریها به طور کامل حفظ شود و در زمان تمیز نمودن سر باطری ها دقت کنید سولفاته ها به پوست و یا به لباسهای شما نخورد. افزایش عمر باتری یو پی اس، خدمات تعمیر باتری یو پی اس، نگهداری باتری یو پی اس، تعمیر یو پی اس، تعمیرات یو پی اس

دقت در انتخاب یو پی اس:

برای افزایش عمر باتری خود در انتخاب یو پی اس دقت کنید. خرید دستگاه با کیفیت و متناسب با نیاز، تا مدت ها شما را از تعمیر بی نیاز خواهد کرد. در هنگام خرید یو پی اس از یک شارژ مناسب استفاده نمایید.
پیشنهاد ما به شما خرید یو پی اسی است که شارژ آنها به صورت شناور میباشد. این مدل شارژر ها برای هر سلول ۲ ولتی به صورت پیوسته با ولتاژ بین ۲٫۵ تا ۲۳ ولت شارژ کنند. که در این مدل به شدت عمر باطری ها بالا رفته و از سولفاته شدن آنها در حد قابل توجه ای جلوگیری می گردد.
راهنمای خرید یو پی اس

تنظیم دمای اطراف یو پی اس:

بالا بودن دمای اطراف یو پی اس ها مانند یک مخرب می تواند عمر باتری یو پی اس شما را کاهش دهد. یافتن یک مکان معتدل به دیرتر خراب شدن عمر باتری یو پی اس شما کمک خواهد نمود. افزایش عمر باطری یو پی اس، خدمات تعمیر باطری یو پی اس، نگهداری باطری یو پی اس، تعمیر یو پی اس، تعمیرات یو پی اس، خرید باطری یو پی اس

، نگهداری باطری یو پی اس، تعمیر یو پی اس، تعمیرات یو پی اس


این مطالب را به شما پیشنهاد می کنیم: