شارژ هوشمند باتری یو پی اس چیست؟

شارژ هوشمند باتری یو پی اس چیست؟

شارژ باتری یو پی اس بصورت هوشمند

برای آنکه از تامین مداوم و بی وقفه برق در زمان قطع شدگی و اختلال برق ورودی به سیستم ، ضروری است از تکمیل شارژ باتری یوپی اس و وضعیت باتری یو پی اس اطمینان حاصل گردد. تا در هنگام قطع شدن برق ناگهانی یو پی اس بتواند به خوبی سیستم های ما را پشتیبانی نماید. بنابراین بخشی از انرژی برق وارد شده به یو پی اس باید به صورت جریان مستقیم به باطری یو پی اس منتقل شود تا عملیات شارژ باطری به درستی انجام گیرد. این استفاده اضافی که جهت شارژ باطری یو پی اس بکار گرفته می شود را نمی توان حذف نمود و برای بهبود و کاهش هزینه شارژ باطری یو پی اس، دستگاه یو پی اس از یک سیستم شارژ هوشمند بهره می برد.

نحوه ی بهینه سازی انرژی الکتریکی منتقل شده به باتری یوپی اس
زمان بکارگیری از سیستم شارژ هوشمند دستگاه UPS دچار مشکل نخواهد شد، برای آنکه با پرشدن شارژ باطری ، میزان شدت ریختن شارژ باتری کاهش یابد و بعد از خالی شدن باتری توسط دستگاه  دوباره شارژ باطری افزایش پیدا می کند. می توان نتیجه گرفت  شارژ باتری یو پی اس بصورت هوشمند سبب بهینه شدن انرژی الکتریکی منتقل شده به باتری یوپی اسUPS میشود. این بهبود با محصور کردن شارژ به مقدار صحیح مورد احتیاج متناسب با وضعیت شارژ صحیح باتری انجام می گیرد.

سیستم شارژ هوشمند به چه صورت عمل میکند؟

سیستم شارژ هوشمند یو پی اس برای بررسی وضعیت باتری در زمان حقیقی به اندازه گیری صحیح پارامترهای کاری یا همان ، ولتاژ و جریان باطری می پردازد. به طور کلی کار شارژ کردن باتری متشکله از چندین رتبه می باشد که مدت زمان و شدت وابسته به وضعیت باتری یوپی اسUPS خواهد داشت. داشتن سامانه شارژ هوشمند باطری یو پی اس دارای مزیت های زیادی است که مهمترین آن را می توان به افزایش سرعت زمان شارژ و بررسی فرآیند شارژ پیوسته باتری اشاره کرد. علاوه بر این این سامانه به افزایش عمر باتری یو پی اس شما نیز کمک خواهند نمود.

مطلب بیشتر:

تعمیر یو پی اس
روش های موثر در افزایش عمر باتری
طریقه ی سالم نگه داشتن باتری یو پی اس
تعمیر باتری یو پی اس و احیای UPS
کاهش میزان مصرف باتری یو پی اس در زمان های حیاتی


تماس با اذران یو پی اس