روش های موثر در افزایش عمر باتری یو پی اس

از آنجایی که باطری هایی یو پی اس کمتر مورد توجه کاربران قرارا می گیرند و ممکن است مدت ها سرویس نشوند کم کم کارایی خود را از دست می دهند. سال ها میتوان یک باتری یو پی اس داشت و حتی متوجه آن نشد.

خراب شدن باتری های یو پی اس شاید به آن گونه نباشد که به طور کامل از کار بیفتد. اما اگر به آن رسیدگی نشود قطعا دیگر مانند روز اول قدرت و توانایی ذخیره ی برق را نخواهد داشت. پس از گذشت سال های متمادی باتری به کارخود ادامه خواهد داد اما اگر به درستی از آن استفاده نشود و پس از مدتی سرویس و تعمیر نگردد رفته رفته فرسوده خواهد شد.

اگر شما نیز از باتری های یو پی اس استفاده می کنید قطعا کارایی باتری و مدت زمانی که به شما برق می دهد برای شما حائز اهمیت خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که سن باتری و تنزل سرویس آن را در زمان بررسی ،نیازهای برق اضطراری(ups) در نظر بگیریدکه به مقدار لازم به تجهیزاتتان برق بدهد.

عواملی که باعث کاهش عمر باتری یو پی اس می شود:

-چک نکردن قدرت یو پی اس

-رعدو برق

-گذاشتن یو پی اس در دماهای بالای 20 درجه

-گذاشتن باتری در معرض نور و گرمای خورشید

-دفعات و عمق دشارژ بالا:( در صورت تخلیه و دشارژ باطری تا ۱۰۰% ظرفیتش و شارژ مجدد آن ، پس از ۲۰۰ بار ، باطری مذکور غیر قابل استفاده خواهد بود . اما در صورتی که تخلیه و دشارژ باطری هر بار تا ۳۰% ظرفیت باطری اتفاق بیافتد ، این عمل تا حدود ۱۲۰۰ بار قابل اجرا می باشد)

مزایای استفاده از باتری های یو پی اس قابل تعویض:

برخی از باتری های یو پی اس قابلیت تعویض در حالت hot(در حالت روشن) دارند. مزایای استفاده از باتری های قابل تعویض یو پی اس این است که می توان در حالت روشن باتری یو پی اس را بدون خاموش کردن یو پی اس تعویض نمود. از آنجایی که خاموش کردن یو پی اس در بیشتر موارد جایز نیست و نیاز به تعویض باتری نیز دارد،  hot یک امتیاز محسوب می شود.

تعویض باتری یو پی اس

نکات مهم برای افزایش طول عمر باتری یو پی اس:

شرکت های تولید کننده باطری ، مقادیر و نمودارهای متفاوتی را در زمینه, storage, service life, DOD …. برای مدل های گوناگون باطری ارائه می دهند ، بنابراین, به منحنی های مرتبط با باطری های مورد استفاده خود توجه نمایید

رعد و برق، افت یا نوسان برق و سایر شرایط (از جمله حرارت) می­توانند طول عمر سرویس یو پی اس را کوتاه کنند. اگر شما از یک یوپی اس استفاده نمیکنید ان را در طول طوفان و رعد وبرق از برق جدا کنید، مطمئن شوید که از آن استفاده نمی­شود. به عبارت دیگر بررسی کنید که یو پی اس از یک مدار ارتباطات اطلاعات که می­تواند اصابت رعد و برق از طریق آن حرکت کند و تجهیزات متصل به آن را تخریب کند، واز انها حفاظت لازم را نکند.

مطالب مرتبط:

تعمیر یو پی اس

یو پی اس دست دوم

روش های موثر در افزایش عمر باتری

روش آسان برای تست باتری یو پی اس

باتری های مورد استفاده در یو پی اس

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!