رعایت موارد ایمنی هنگام تعمیریو پی اس UPS

آموزش تعمیرات یو پی اس

اولین نکاتی که هنگام آموزش تعمیر یو پی اس UPS باید به آن توجه شود رعایت موارد ایمنی هنگام تعمیر یو پی اس است. یوپی اس ها نیز ماند بسیاری از دستگاه های الکترونیک حساس و آسیب پذیرهستند. احتیاط و رعایت ایمنی چه درهنگام استفاده از یو پی اس و چه در هنگام تعمیر یو پی اس امری لازم و مهم است. تعمیر تخصصی یو پی اس هنگامی تحقق می یابد که شما از راهکارهای افزایش ایمنی در انجام فعالیتهای تعمیرات بهره گرفته باشید. نکات اولیه ایمنی شامل موارد زیر می باشد:

مهمترین نکته برای رعایت ایمنی هنگام تعمیرUPS این است که تعمیرات یو پی اس را به افراد متخصص بسپارید.

تمامي كابلهـاي معيـوب یو پی اس بايـد تعـويض شوند. از هر كابل فقط يك انشعاب گرفته شود و يـك وسـيله ي الكتريكـي را بـه كـار بينـدازد .
براي تعمير يك یو پی اس UPS حتمـاً بايـد دو شـاخه آن را در آوريـد.
هيچگاه دو شاخه را با كشيدن كابل ويا سيم از پريز جدا نكنيد. چون خطر جدا شدن اتصال و خطرات بعدي
وجود دارد.

محافظ برق هایی همچون محافظ تلویزیون و.. نباید  در قسمت خروج برق از یو پی اس قرار گیرد.اگر نیاز به سه راهی دارید از سه راهی های معمولی استفاده نمایید.

از اتصالی دستگاه هایی مانند لامپهای فلورانس، دستگاه تهویه هوا، کمپرسور، موتورها و پرینتر به یو پی اس خود داری کنید.

 

مهمترین نکات ایمنی هنگام تعمیر یو پی اس:

اگر قصد دارید یو پی اس را برای تعمیر به یک مرکز تعمیرات یو پی اس منتقل نمایید حمل و نقل یو پی اس باید به گونه ای باشد که هیچ گونه ای ضربه ای به ups وارد نگردد. برای جلوگیری از خطر اسیب دیدگی بیشتر یو پی اس می توانید از خدمات تعمیر یوپی اس در محل بهره بگیرید.

نوع اتصالات و سیم کشی های یو پی اس و همچنین کابلهایی که در ups قرار دارد نصب آن استفاده میشود و فیوزهای حفاظتی باید استاندارد بوده و یو پی اس مطابقت داشته باشد زیرا اتصالات دستگاه های مختلف یو پی اس با یکدیگر متفاوت می باشند
پس از تعمیر کابلها و تعمیر برد یو پی اس در هنگام نصب یو پی اس، بارها باید فاز و نول مستقیما به یو پی اس و تابلوی آن connect شود و با برق شهری در حین نصب تماسی نداشته باشد.

استفاده از سیم ارت برای یو پی اس یکی از مهمترین نکاتی است که باید برای رعایت نکات ایمنی به آن توجه نمود. بهتر است برای رفع نویزهای صوتی و نویزهای الکتریکی از سیم ارت(به زمین اتصال میشود و نویزهای موجود را به زمین انتقال میدهد) استفاده شود.
قبل از راه اندازی همه ی موارد بالا را دوباره چک کنید و مطمئن شوید بدون خطا و اشکال می باشد.

مطلب بیشتر:

آموزش عیب یابی یو پی اس
تعمیر برد الکترونیکی یو پی اس
دانلود آموزش تعمیرات یو پی اسPDF
یو پی اس ارزان قیمت

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!