دلیل خرابی باتری یو پی اس

چندین بار شده است که باتری یوپی اس شما به طور کامل از کارافتاده و شما مجبور به تعویض باتری شده اید؟ درست است که باتری های یو پی اس طبعا پس از مدتی قابلیت اولیه ی خود را از دست می دهند و غیر قابل استقاده می شوند اما بدون شک نحوه ی نگهداری از باتری یو پی اس در سرعت خراب شدن باتری یو پی اس دخیل است و دلایل متعددی سبب خراب شدن باتری یوپی اس می شود که بررسی آنها می تواند به شما در داشتن یک یو پی اس با قدرت ذخیره ی برق بالا کمک کند

در این قسمت به مهمترین دلایل خراب شدن باتری یو پی اس می پردازیم:

مقاومت داخلی

شما می دانید که جریان های الکتریکی هنگام عبور از یک مدار با مقاومت روبه رو می شوند. باتری های یو پی اس دارای مقاومت داخلی هستند. این مقاومت می تواند به علت درجه حرارت، نوع الکترولیت، اندازه و غیره باشد. هنگامی که این مقاومت افزایش می یابد، پس از یک نقطه خاص، باتری متوقف می شود.

باتری های اسیدی سرب مقاومت داخلی کمی  دارند، در حالی که باتری های قلیایی دارای مقاومت داخلی بالایی هستند.

گذشت زمان:

همه چیز، از جمله ظرفیت انسانی، با گذشت زمان از بین میرود و باتری نیز از این قائده مستثنی نیست. با گذشت زمان، مقاومت داخلی باتری ها افزایش می یابد. این بیشتر برای باتری های با قابلیت شارژ اتفاق می افتد زیرا آنها در طول شارژ گرم می شوند. این افزایش در مقاومت داخلی در نهایت منجر به نابودی باتری یو پی اس می شود.

از بین رفتن ذخیره ی  باتری:

همه باتری ها زمانی که در حال استفاده نیستند، انرژی الکتریکی از دست می دهند. این پدیده خود تخریب شوندگی باتری ها نامیده می شود. باتری های قابل شارژ در زمانی که استفاده نمی شوند بیشترین میزان شارژ را از دست می دهند و به همین ترتیب شارژ آنها کاهش می یابد. برخی از عوامل موثر بر کاهش برق ذخیره شده  عبارتند از: روش های تولید باتری، سن باتری، دمای محیط، چرخه شارژ / تخلیه و…

ذخیره سازی نامناسب:

باتری شما نیاز به نگهداری و مراقبت مناسب دارد. ذخیره سازی نامناسب باتری هنگامی که در حال استفاده نیست، یک دلیل بسیار مهم برای زوال باتری یو پی اس است. شما باید به دقت دستورالعمل های تولید کننده را درباره قطع اتصال باتری هنگام استفاده از آن و همچنین نحوه ذخیره آن را مطالعه کنید.

ما در اینجا 4 دلیل عمده ی خراب شدن  باتری یو پی اس را برای شما برشمرده ایم. شاید فکر کنید که مورد اخر یعنی ذخیره ی سازی چیزی است که شما واقعا می توانید از آن مراقبت کنید، به نظر می رسد موارد دیگر به صورت پیش فرض وجود داشته اند.  در واقع برخی از عوامل هستند که همه اینها را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر یک باتری با کیفیت خوب را انتخاب کنید و  مراقب آن باشید باتری تا مدت ها برق مورد نیاز شما تامین خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط:

تعمیر یو پی اس

آموزش عیب یابی یو پی اس
قیمت باتری یو پی اس

نصب باتری یو پی اس
تعمیر یو پی اس با مشکل باتری