UPS

خرید یو پی اس بر اساس کاربرد

خرید یو پی اس مخصوص کابرد شما

یو پی اس ها دارای تکنولوژی گوناگونی می باشند که هر کدام کاربرد مختلفی دارند. شناخت انواع یو پی اس ها و کابرد آن ها قبل از خرید یو پی اس برای مشتریان لازم و ضروری است. کابرد یو پی اس های رابطه ی مستقیمی با تکنولوژی به کار گرفته شده در یو پی اس دارد. کاربرد یو پی اس ها در موارد شخصی و عمومی اهمیت خرید یو پی اس ها را دو چندان کرده است. در این بخش با معرفی یو پی اس ها و مزایا و معایب هر کدام می توانید خرید یو پی اسمطمئن و کاربردی را تجربه نمایید. راهنمای خرید یو پی اس، خرید ups، خرید یو پی اس،

یو پی اس   Standby:

در این مدل از یو پی اس UPS اینورتر در حالت سری به یکدیگر متصل شده است. طرز کار یو پی اسUPS استندبای به این صورت است که وقتی ولتاژ تغذیه ورودی AC از محدوده های مشخص شده خارج می گردد  اینورتر یو پی اس با از باتری تغذیه می کند. در یو پی اس Standby زمان سویئچینگ با یکدیگر متفاوت است. زمان سوئیچینگ زمانی است که باتری  برق را به سیستم های مربوطه می رساند. در زمان سوئیچینگ بار مستقیماًبه اینورتر منتقل می شود.
به میزان قدرت باتری مدت زمان پشتیبانی یو پی اس از سیستم ها با یکدیگر متفاوت هستند. وقتی که ولتاژ تغذیه ورودی AC به محدوده های مشخص شده تبدیل می گردد، یو پی اس به حالت عادی خود می رسد. یو پی اس های استندبای از ساده ترین نوع یوپی اس می باشند. طراحی این یو پی اس ها به گونه ای است که در عین سادگی به خوبی می توانند امنیت سیستم ها را برقرار کرده و در زمان قطعی برق از آن پشتیبانی نمایند. این یو پی اس از ارزانترین یو پی اس ها می باشد. برای خرید یو پی اس استندبای نیاز به صرف هزینه ی بالایی نخواهید داشت. از معایب این یو پی اس می توان به زمان سوئیچینگ بالای ان اشاره کرد. قدرت این یو پی اس در تنظیم ولتاژ خروجی به اندازه ی دیگر یوپی اس ها نمی باشد. راهنمای خرید یو پی اس، خرید ups، خرید یو پی اس،

کاربرد یو پی اس استندبای:

یو پی اس استندبای فقط برای نرخ های توان پایین (کمتر از 6KVA)بکار می رود. اگر هدف شما از خرید یو پی اس برای تبدیل و تغییر فرکانس است بهتر است از خرید یو پی اس آفلاین خود داری کنید.

یو پی اس Line-interactive:

برخلاف یو پی اسUPS های آفلاین،در یو پی اس های اینتراکتیو اینورتر به صورت موازی متصل شده است وبا منبع تغذیه پشتیبان عمل می کند و باتری را شارژ می نماید.

استاندارد ها تعیین شده برای  یو پی اس سه حالت عملکرد را تعریف می نمایند

 بای پس:
یو پی اس های اینتراکتیو د رحالت بای پس دارای یک مسیر بای پس نگهداری می باشند . این یو پی اس در هنگام بروز عیب داخلی، بار به طور مستقیم از طریق این مسیر به ورودی ها متصل می گردد.
حالت عادی:
در این یو پی اس بار با تغذیه اصلی محدود شده و از طریق اتصال موازی اینورتر یو پی اس با تغذیه AC اصلی تغذیه می گردد. فرکانس خروجی به فرکانس ورودی اصلی AC وابسته می باشد
حالت انرژی ذخیره:
وقتی که ولتاژ  AC از محدوده های از قبل تعیین شده خارج می گردد،اینورتر و باتری تداوم تغذیه بار را حفظ می نمایند. سویئچ، تغذیه ورودی AC را برای دوری از تغذیه برگشتی از اینورتر قطع می نماید. ups برای مدت زمان انرژی باتری  کار می کند تا زمانیکه تغذیه ورودی AC وصل یا به محدوده های طراحی UPS باز گردد که در این حالت UPS به حالت عادی عملکرد خود باز می گردد .

یو پی اس Double Conversion:

این یو پی اس از جمله بهترین و قوی ترین مدل یو پی اس در بازار می باشد. راهنمای خرید یو پی اس، خرید ups، خرید یو پی اس،

در این یو پی اس اینورتر در بین ورودی AC و بار به صورت سری وصل شده است. تغذیه بار به صورت پیوسته از طریق اینورتر انجام می گیرد. عملکرد این یو پی اس در سه حالت متفاوت می باشد.

حالت عادی:
عملکرد این یو پی اس از طریق ترکیب یکسوسازی/شارژر-اینورتر که تبدیل دوگانه AC-DC-AC است، تغذیه می گردد.
حالت انرژی ذخیره:
هنگامی که ولتاژ ورودی AC از محدوده های از قبل تعیین شده خارج شود، اینورتر انرژی را از باتری گرفته و سیستم ها را پشتیبانی می کند.
حالت بای پس:
این یو پی اس ها، به یک سوئیچ استاتیک مجهز هستند.  بای پس استاتیک از طریق بار می تواند بدون قطعی تحت شرایطی  به بای پس AC منتقل گردد.
در این یو پی اس حفاظت مستمر بار از طریق اینورتر امکان پذیر است.زمان سوئیچینگ در این یو پی اس ها صفر می باشد.

کابرد یو پی اس آنلاین:

این یو پی اس ها، اغلب برای حفاظت بارهای بحرانی و کاربرد های حساس با نرخ های توان بالاتر از 10KVA استفاده می گردد. راهنمای خرید یو پی اس، خرید ups، خرید یو پی اس،

مطلب مرتبط

تعمیر یو پی اس
راهنمای خرید یو پی اس

مقایسه و معرفی انواع دستگاه های یو پی اس
یو پی اس ارزان: دو دلیل برای نخریدن یو پی اس ارزان
سوالات متداول درباره ی یو پی اس ها