ups دسته دو

نکات مهم خرید یوپی اس دست دوم

نکات مهم درباره ی خرید یو پی اس دست دوم

برخی از یو پی اس ها تقریبا قیمت بالایی در بازار دارند، بنابراین همیشه نمی‌توان سراغ خریدیو پی اس نو و آکبند رفت. برای عده زیادی به دلایل اقتصادی به صرفه‌تر است که سراغ خرید یو پی اس های دست دوم بروند. خرید یو پی اس کارکرده  اگرچه ریسک‌های خاص خودش را دارد، ولی با رعایت نکاتی ساده میتوان یو پی اس های دست دومی خرید که سال‌ها کار ‌کند و از نظر ظاهری نیز چیزی کم از نمونه آکبند نداشته باشد.

قبل از خرید یوپی اس دست دوم جستجو کنید

پیش از خرید هر یو پی اسی چه نو و چه کارکرده باید درباره‌ش تحقیق کنید. مقایسه قیمت نو یک وسیله با قیمت کارکرده آن می‌تواند باعث شود که به اصطلاح سرتان کلاه نرود. هر یوپی اسی عمر مفیدی دارد، بنابراین در مورد سال مفید استفاده از آن تحقیق و پرس و جو کنید. عمر مفید بعضی از یوپی اس ها ۵ سال است و برخی دیگر تا سال‌های سال می‌توانند به کارشان ادامه دهند.

اطلاعات لازم را از فروشنده ی یو پی اس دسته دوم بپرسید:

همه اطلاعات را در مورد نظر را از فروشنده یو پی اس دست دوم بپرسید. پرسیدن سوالاتی درباره عمر باتری، استهلاک قسمت‌های مکانیکی، نرم افزار مربوط و پشتیبانی از آن می‌تواند به شما در یک خرید یوپی اس دسته دوم خوب کمک کند. از فروشنده نام و نشانی تعمیرکار دستگاه یا فروشنده قبلی را نیز بپرسید. همینطور شما باید مطلع شوید که دستگاه یو پی اس قبلا چه عیب و ایرادی داشته و کدام قسمت از دستگاه تعمیر یا تعویض شده است. آگاه نشان دادن خودتان موقع خرید باعث می‌شود از خریدتان پشیمان نشوید.خرید یو پی اس

از افراد مطلع بهره بگیرید:

بیشتر ما از قسمت‌های مختلف یوپی اس، قطعات و لوازم آنها و نحوه کارکردشان بی‌اطلاعیم. ممکن است قسمتی از یک دستگاه عملکرد سایر بخش‌ها را تحت‌الشعاع قرار بدهد و در صورت وجود یک خرابی جزئی نیز نیاز به تعمیر مجدد داشته باشد. بنابراین همراه بردن کسی که آشنا به قسمت‌های مختلف یو پی اس و نحوه کارکرد آن باشد می‌تواند جلوی یک خرید اشتباه را بگیرد.

دستگاه یو پی اس را تست کنید:

موقع خریدیو پی اس دست دوم و کارکرده حتما همه قسمت‌های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و همه دکمه‌ها و قسمت‌هایش را وارسی کنید. برخی از لوازم الکترونیکی را باید بارها خاموش و روشن کرد تا از سالم و بدون نقص بودنشان مطمئن شد. چنانچه دستگاه را به برق زدید و داغ شد از خرید اجتناب کنید. حتی برخی از یوپی اس های دست دوم ممکن است موقع آزمایش سالم باشند و نشانه‌ای از خرابی در آنها نباشد اما بعد از یکی دو بار استفاده خرابی‌شان معلوم شود.

یوپی اس های دست دوم گارانتی ندارند بنابراین بهتر است از فروشنده ضمانت کتبی بگیرید که در صورت خراب شدن دستگاه بتوانید آن را مرجوع کنید. داشتن یک فاکتور یا رسید کتبی موقع خرید همچنین نشانه‌ای‌ست از دزدی نبودن آن کالا.

تعمیر یو پی اس
یو پی اس دست دوم
مرکز فروش یو پی اس دست دوم
لیست قیمت یو پی اس دست دوم

https://divar.ir