UPS

حفاظت از کامپیوترهای خانگی

نکات مهم در خصوص حفاظت از کامپیوترهای خانگی:

محافظت از داده های کامپیوتری در دیتاسنترها یا کامپیوتر های خانگی از حملات رعد و برق امری معقولانه و ضروری می باشد.

در بسیاری از موارد دیده شده که کامپیوتر های خانگی و سخت افزار های موجود به دلیل رعدو برق دچار آسیب های جدی شده و خسارات زیادی را به دنبال داشته اند. محافظت از کامپیوتر در برابر اختلالات برق شهری و امواج الکتریکی توسط یو پی اس انجام می گیرد اما حملات رعدو برق از طریق ارتباطات مخابراتی مانند کابل مودم یا ADSL، هر آنچه که در سر راهش باشد را می ­سوزاند.

به دلیل گران قیمت بودن سرورها، اطلاعات ذخیره شده در سروزها و تبادل اطلاعات و… نقش یو پی اس را برای حفاظت از داده ها پررنگتر می کند. آسیب پذیری بالای این سیستم ها در مقابل رعدو برق و نوسانات برق شهری نیاز کاربران را به یو پی اس افزایش داده است.

جلوگیری از سوختن قطعات الکتریکی هنگام رعد و برق:

در هنگام رعدو برق عملکرد مدار یو پی اس اینگونه است که شوک وارده قبل از وارد شدن به سیستم توسط یو پی اس جذب شده و از سوختن قطعات الکتریکی جلوگیری می کند. در صورتی که سیستم یو پی اس پس از وارد شدن شوک از کار بیفتند  می توان آن را تعمیر و یا جایگزین کرد.تعمیر یو پی اس یا خرید یو پی اس جدید بسیار کم هزینه تر از جایگزین کردن چندین کامپیوتر خانگی یا دیتاسنتر می باشد.

سرویس یو پی اس دیتاسنتر:

UPS های متصل به سرورها باید سالی ۴ بار یا ۶ بار سرویس شوند زیرا که هزینه ی هنگفتی در زمان قطعی برق به مجموعه اعمال میشود.سیستمهای یو پی اس برای دیتا سنترها از ویژگی ذخیره بالا، قابلیت موازی سازی و استند بای و عملکرد بسیار سریع برخوردارند. قطع جریان اطلاعات در مراکز مثل مراکز تحقیقاتی مهم، مراکز تجاری بین المللی، مراکز نظامی و راهبردی و بانکی میتواند غیرقابل جبران باشد. از این رو سرویس و بررسی عملکرد یو پی اس ها به همان میزان خرید یو پی اس اهمیت دارد.تعمیر یو پی اس سرورها و دیتاسنترها

پیکربندی شبکه:

اطمینان حاصل شود که شبکه شما به درستی پیکربندی شده. یک مداریو پی اس حفاظت از داده­ها را بین خط ارائه دهنده مخابراتی داده­ها و سیستم خودتان نصب کنید. معمولاً، مدار مخابراتی به ورودی فیزیکی rs232 یا snmp یو پی اس وصل می­شود که خروجی RJ-11 یا RJ-45 برای اتصال مداوم شما به شبکه محلی ممکن میسازد.

 

مطلب مرتبط:

قیمت یو پی اس

یوپی اس کوچک

آموزش خرید و استفاده از یو پی اس

یو پی اس متمرکز یا غیر متمرکز؟ کدام برای شما مناسبتر است

دلیل خرابی باتری یو پی اس