بازدید دوره ای یو پی اس

بازدید دوره ای یو پی اس- چگونه ی هزینه نگهداری یو پی اس را کاهش دهیم

کاهش هزینه ها با بازدید دوره ای یو پی اس

سرویس دوره ای یو پی اس  یا بازدید دوره ای یو پی اس یکی از مهمترین وظایف هر کاربر در قبال یو پی اس خود باشد که نباید آن را نادیده بگیرد. مهم نیست چه نوع یو پی اس و با چه نوع برندی از دستگاه های خود پشتیبانی میکنید زیرا در هنگام خرید یو پی اس دفترچه ای به همراه آن موجود می باشد که کلیه اطلاعات مربوط به یو پی اس و نحوه نگهداری از آن در دفترچه ی یو پی اس ذکر شده است.

یو پی اس از قطعات الکترونیکی حساسی ساخته شده است که عملکرد ناصحیح هر قطعه ممکن است بر روی قطعات دیگر تاثیر منفی داشته باشد.

بنابراین طراحان و سازندگان یو پی اس با قرار دادن سرویس دوره ای مربوط به هر یو پی اس در انتهای دفترچه راهنما با بررسی این قطعات و در صورت نیاز تعویض این قطعات موجب بهبود عملکرد و افزایش طول عمر یو پی اس شده اند.

بنابراین توجه به سرویس دوره ای یو پی اس می تواند شرایط بهتری را برای کاربران با اطمینان به همراه داشته باشد و باعث کاهش هزینه های تعمیرات اساسی در بلند مدت گردد.

مزایای بازدید دوره ای یو پی اس:

همانگونه که در قسمت بالا اشاره شد بر اساس جدول زمان بندی یو پی اس برای سرویس دورره ای باید به نمایندگی مجاز تعمیر یو پی اس مراجعه شود و قطعات ذکر شده در دفترچه راهنما بررسی و یا تعویض گردد.

از بسیاری از مزایای اجرای بازدید دوره ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• یو پی اس ها یی که‌ به‌طور منظم‌ و صحیح‌ مورد نگهداری‌ و تعمیرات‌ قرار می‌گیرند کمتر خراب‌ می‌شوند.
• نگهداری‌ و تعمیرات‌ یو پی اس در بازدید دوره ای  به‌ راحت‌ترین‌ شکل‌ صورت‌ گرفته‌ و باعث‌ به‌ حداقل‌ رساندن‌ موقعیت‌های‌ ازدست‌رفته‌ می‌گردد.
نگهداری‌ و تعمیرات‌ ساده‌ و منظم‌، نسبت‌ به‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ پرهزینه‌، نامنظم‌ و خاص‌، باعث‌ کاهش‌ توقف‌ها دستگاه های وابسته به یو پی اس می‌شود.
• توقف‌ها بیش‌ازحد طولانی‌ کمتر شده، نیاز به‌ تعمیرات‌ و قطعات‌ یدکی‌، از پیش‌ مشخص‌ گردیده‌ و در صورت‌ نیاز در انبار موجود خواهد بود.
• زمان‌ میان‌دوره‌ای‌ بین‌ تعمیرات‌ جامع‌ افزایش‌ خواهد یافت‌.

• سرویس‌های‌ ساده‌، منظم‌ و ارزان‌ در مقابل‌ تعمیرات‌ ناگهانی‌، پرهزینه‌ و پر وقفه‌.
• افزایش‌ میزان‌ بازدهی‌، کیفیت‌ عملکرد و کارایی‌ یو پی اس به‌وسیله‌ انجام‌ سرویس‌ و تنظیمات‌ منظم‌ و برنامه‌ریزی‌شده.
• استفاده‌ بیشتر و مؤثرتر از نیروی‌ انسانی‌.
• حجم‌ کارهای‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ به‌گونه‌ای‌ برنامه‌ریزی‌ می‌گردد تا به‌طور متعادل‌ در سراسر طول‌ سال‌ انجام‌ شود و تقاضا با دامنه‌ بسیار متغیر در مورد نیروی‌ انسانی‌ کاهش‌ یابد.
• بارکاری‌ هفتگی‌ به‌ نحوی‌ برنامه‌ریزی‌ می‌شود که‌ می‌توان‌ تخصیص‌ منابع‌ را به‌طور مؤثری‌ کنترل‌ نمود.
• تأثیر خط‌مشی‌ صحیح‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ غالباً در بهبود نگرش‌ شخصی‌ کارکنان‌ منعکس‌شده‌ که‌ باعث‌ می‌گردد با دلگرمی‌ بیشتری‌ کار کنند.
• عدم‌ حذف‌ یا ازقلم‌افتادگی‌ سرویس‌ و تنظیمات‌ دستگاه‌هایی‌ که‌ در برنامه‌ریزی‌ آورده‌ شده‌اند.

مطلب بیشتر:

قبل از اینکه یو پی اس را به تعمیرکار بسپارید بخوانید
تعمیر یو پی اس یا خرید یو پی اس جدید؟کدام یک بهتر است
آیا زمان تعمیر یو پی اس فرارسیده است؟

تعمیر یو پی اس با روش پیشگیرانه
نگهداری و تعمير یو پی اس برمبنای کار تا خرابی (اصلاحی)