ال ای دیLED یو پی اس apc به شما چه می گوید؟

معنای آلارم های ال ای دیLED یو پی اس چیست؟

یو پی اس ها دستگاه هایی هستند که در زمان قطعی برق، قدرت مورد نیاز دستگاه های ما را فراهم می کنند. یو پی اس ها از طریق نشانگر و آلارم های دیداری و شنیداری پیغام هایی به ما می دهند که برخی از آن ها خطا و ارور بوده و باید به آن توجه کرد. یو پی اس ها مدل های مختلفی دارند. دراین بخش از آذران به بررسی نشانگر های ال ای دی LED یو پی اس APC می پردازیم. البته برخی از این نشانگر ها در برندهای دیگر مشترک می باشد. این نشانگر ها به شرح زیر است:

توضیحات بیشتر و همچنین جزئیات نشانگر شنیداری یو پی اس در مطلب معنا و مفهوم الارم ها در یو پی اس آورده شده است.

On-Line: این نشانگر زمانی روشن می شود که برق مورد نیاز دستگاه ها از طریق برق شهری تامین می شود. چنانچه خاموش بود یعنی یو پی اس روشن نیست یا نیروی باتری را ذخیره می کند.

AVR Trim: این چراغ نشانگر زمانی روشن می شود که ولتاژ ورودی به یو پی اس بالا باشد. در حالی که UPS می تواند در این حالت به طور نامحدود بدون هیچ گونه تاثیر منفی بر روی دستگاه ها به کار خود ادامه دهد، اما مدار باید توسط یک برقکار واجد شرایط مورد بررسی قرار گیرد، اگر ولتاژ همواره بالا است.

AVR Boost: این چراغ نشانگر زمانی روشن است که یو پی اس با ولتاژ پایین کار می کند. در حالی که UPS می تواند در این حالت به طور نامحدود بدون هیچ گونه تاثیر منفی بر روی دستگاه ها به کار خود ادامه دهد، اما مدار باید با یک برقکار واجد شرایط مورد بررسی قرار گیرد اگر ولتاژ همواره پایین است.

ON BATTRY: این چراغ نشانگر نشان می دهد که یو پی اس تامین برق باتری را به تجهیزات متصل می کند.

OVERLOAD: این چراغ نشانگر نشان می دهد که تجهیزات متصل به UPS بیش از ظرفیت کل یو پی اس است. برخی از تجهیزات (بار) در UPS باید برداشته یا خاموش شوند.

REPLACE BATTRY: این چراغ وقتی روشن می شود که باتری UPS شما فرسوده و نیاز به باتری نو داشته باشد، روشن می شود.

LOAD: این نشان دهنده درصد ظرفیت یو پی اس هایی است که به چند دستگاه متصل هستند. هر LED نشان دهنده حدود 16-17٪ ظرفیت است. برای مثال، اگر 4 چراغ روشن شود، تقریبا 67٪ از ظرفیت یو پی اس توسط دستگاه ها  استفاده می شود.

Battery Charge: اینLED نشان دهنده میزان تقریبی شارژ باتری است. هر LED نشان دهنده حدود 20٪ شارژ باتری است.

مطالب بیشتر:

دلیل چشمک زدن ال ای دی یو پی اس و حل آن 

هزینه تعمیر یو پی اسUPS چقدر است؟

آموزش عیب یابی یو پی اس

چک لیست سرویس و نگهداری یو پی اس

تعمیریوپی اس-خاموش کردن صدای هشدار یو پی اس
نشانگر وضعیت هشدار در یو پی اسAPC

آموزش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!