تعمیر یو پی اس

آیا زمان تعمیر یو پی اس فرارسیده است؟

چه زمانی به تعمیر یو پی اس بپردازیم؟

هنگامی که ما یک سیستم UPS جدید نصب می کنیم، اغلب  این سؤال را می پرسیم: “چه زمانی به تعمیر یو پی اس نیاز داریم؟” در حالی که این ممکن است یک سوال ساده باشد، اما پاسخ همیشه واضح نیست.

یک واحد UPS یک قطعه حساس تکنولوژی است که حاوی باتری ها، خازن ها، مدارها و سایر قطعات است است که حساس به عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار و گرما هستندهمچنین اختلالات و تغییرات الکتریکی می توانند بر روی آن ها اثر بگذارند. اگر یو پی اس به عنوان خط دفاع شما در برابر اختلالات برق و قطع برق است، مهم است بدانید که چه زمانی نیاز به تعمیر، نگهداری، سرویس و یا حتی تعویض دارند. توصیه ما این است که چند دقیقه وقت بگذارید تا تجهیزات و بودجه خود را بررسی کنید و لرای سیستم یو پی اس خود برنامه ریزی کنید.

بطور کلی قبل از اینکه به خرید یو پی اس بپردازید بهتر است  با یک مشاور UPS ارتباط بگیرید.  برخی مواردی باید از آن اطلاعات کافی را کسب کنید شامل موارد زیر می باشد:
مشخصات یو پی اس من چیست؟
یو پی اس را در چه مکانی نصب کنم؟
چگونه از باتری یو پی اس مراقبت کنم؟
یو پی اس چه زمانی نیاز به سرویس و تعمیر دارد؟

سیستم های یو پی اس می تواند تا حد زیادی در قیمت متفاوت باشند. برخی از سیستم ها ممکن است در هنگام خرید ارزان باشند اما ممکن است شما نیاز به قراردادهای نگهداری گرانقیمت داشته باشید. یو پی اس با راندمان پایین، طراحی باتری ضعیف می تواند سبب  افزایش هزینه ها شود:

بر اساس تجربه ما، جدول زمان بندی زیر نشانگر خوبی از تعمیر و سرویس استاندارد UPS است:

طول عمر یو پی اس

اکثر سیستم های یو پی اس برای محافظت از بار بحرانی نصب شده اند، اما خود این دستگاه نیز ممکن است دچار خرابی و ایراد شود.

یکی از ویژگی های اغلب نادیده گرفته شده در یک سیستم UPS، زمان متوسط ​​بین شکست (MTBF) است. بیشترین تولید کنندگان معتبر UPS قابلیت اطمینان سیستم خود را با استفاده از میانگین ساعت بین شکست یا ساعت بین شکست بحرانی (MTBCF) منتشر می کنند. این می تواند به مصرف کننده کمک کند هزینه های تعمیر و نگهداری را مقایسه کند. قابلیت اطمینان می تواند به طور چشمگیری بین برندهای مختلف یوپی اس از 100،000 ساعت  به بیش از 1،000،000 ساعت متفاوت باشد.
اکثر شرکت ها که بخشی از یک کسب و کار در حال رشد هستند، ممکن است در طول زمان تغییر کنند. بارهای بحرانی شما ممکن است افزایش یابدو یا حتی کاهش یابد یا شاید مدل کسب و کار شما تغییر نماید. شما باید بررسی کنید  که آیا سیستم UPS شما بیش از حد بزرگ است و یا خیلی کوچک؟ یک ارائه دهنده خدمات UPS خوب باید به شما در درک اینکه سیستم شما از لحاظ بار و تعمیر و نگهداری چگونه بوده است، کمک کند و ممکن است پیشنهاداتی برای  بهینه سازی سیستم شما ارائه دهد.
برای سیستم ها و باتری های UPS ضروری است. یک ارائه دهنده خدمات خوب باید به شما در درک سیستم یاری نموده تا زمینه هایی را برای بهبود فراهم کنید.

مطلب بیشتر:

سیستم جایگزین هنگامی که یو پی اس خراب می شود

عمر باتری یو پی اس

روش های موثر در افزایش عمر باتری

نگهداری و تعمير یو پی اس برمبنای کار تا خرابی (اصلاحی)

یو پی اس دست دوم