آموزش خرید و استفاده از یو پی اس

آیا شما یک رایانه رومیزی دارید و می ترسید که در اثر اختلالات برقی خراب شود یا در زمان قطعی برق دیگر کار نکند؟آیا سیتم های و تجهیزات شما گران قیمت هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند؟

دیگر نیازی نیست که درباره ی آنها نگران باشید. یک منبع برق اضطراری یو پی اس خریداری کنید تا خیالتان از بابت تامین برق دستگاه ها آسوده باشد.

خرید یو پی اس:

یو پی اس مورد نظر را می توانید از فروشگاه های معتبر فروش یو پی اس یا فروشگاه های عرضه کننده ی قطعات یو پی اس خریداری کنید. خرید یو پی اس بصورت آنلاین نیز از دیگر روش های خرید یو پی اس می باشد.فروش تجهیزات جانبی یو پی اس

برای یک رایانه رومیزی، آنچه شما باید بدنبال آن باشید قدرت کافی برای تامین کامپیوتر شما، مانیتور و هر نوع دستگاه جانبی دیگر است که به آن وصل شده باشد. پرینترهای لیزری قدرت زیادی برای اتصال به یو پی اس مصرف می کنند.

نکات مهم در طرز استفاده از یو پی اس:

یو پی اس ها دستگاه هایی هستند که وظیفه ی مراقبت از تجهیزات و دستگاه های ما را به عهده دارند. اما اگر به خوبی از آنها مراقبت نشود و در  طرز استفاده ی آن نکات مهم و اساسی به کار گرفته نشود دیگر نمی توان توقع داشت که در زمان قطعی برق انرژی لازم را برای دستگاه ها فراهم نمایند.

اولین نکته در طرز استفاده از یوپی اس این است که در جای خنک از آن استفاده کنید. گرمای زیاد موجب می شود تا یو پی اس کیفیت و قابلیت خود را رفته رفته از دست بدهد. یکی از دلایل دیگری که موجب افزایش گرمای یو پی اس می شود آلودگی است. اگر مکانی که از یو پی اس استفاده می کنید در معرض آلودگی و گرد و غبار باشد موجب می شود باتری های یو پی اس گرم شده و از عمر آن کم شود.

روشن و خاموش شدن بیش از حد یو پی اس را به موارد بالا اضافه کنید. از دیگر مواردی است که موجب فرسودگی باتری های یو پی اس می شود. بهترین حالت استفاده وقتی است که بطور دائم در مدار باشد و دائما باتری آن پر و خالی شود . هیچگاه باتری های یو پی اس را به طور کامل خالی نکنید.

بررسی باطری های یو پی اس را فراموش نکنید. باتری های یو پی اس هر سه ماه یکبار باید توسط متخصص مورد باررسی و بازبینی قرار گیرند.روش آسان برای تست باتری یو پی اس

 

مطالب مرتبط:

تعمیر یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس

یوپی اس کوچک

یو پی اس دست دوم

یو پی اس ارزان قیمت